Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот kalinka-kuku » 22 Май 2018, 10:18

Прочетох туко що една много интересна статия, която няма да преразказвам, но ще ви кажа основните моменти.
Става въпрос за различни семейни ситуации - на щастливо семейство, поставящо храната на пиедестал, на семейство, в което родителите се карат и децата бягат от масата полугладни, трети вариант на самотно дете, ядящо пред телевизора, скучна двойка с единствен смисъл в живота да се храни.
Всъщност, не е скрито за нас, че начина, по който сме се хранили като деца и по-точно средата и начина на хранене на семейството е това, което сформира начина ни на хранене и в момента, като възрастни и модели, които следваме.
Замислете се как сте се хранили като деца, какво ви харесваше и кое не ви харесваше в домашното хранене и какви промени правите вие сега. Намирате ли общото между тогава и в момента, когато сами сте отговорни за храненето си?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Май 2018, 14:23

Майка ми е готвачка и готвеше винаги много хубаво, а вечерите ни бяха спокойни и никой не бързаше за никъде. Не сме имали прекалено емоционални разговори, хранихме се спокойно и разказвахме за деня си. Не сме имали проблеми с килограмите, никой в семейството ми не е.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Dipsy » 22 Май 2018, 17:13

Склонна съм да подкрепя тази идея с храненето. Съгласна съм, че има връзка между семейната среда и храненето както в настоящото време, така и по-късно. Аз например ако не съм заобиколена от хора, с които се чувствам свободна и спокойна, забрай да ям, или да гладнея :???:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Май 2018, 21:08

Начина ми на хранене беше ужасен и още си нося последствията. тежа много, имам проблеми с хранене, с преяждане, храня се за утеха, за хубаво и за лошо аз ям.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Elica » 23 Май 2018, 12:38

мен са ме гонили винаги с филията, за да се наям. Сега отново не проявявам интерес към храната, ям, за да живея, но не ми е особено приятно да го правя. :mrgreen: Може би ако ми даваха възможност да изградя отношение към самата храна, да я приготвям, да направя това, което на мен ми харесва, щях да имам отношение към нея и сега щях да я ям нормално.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот valensiq » 25 Юни 2018, 15:42

Ядяла съм всичко, което видя, изобщо не съм била злояда. Това и ми се отрази, като дете бях доста пълна и винаги си останах леко закръглена. С много усилия успявам да поддържам сега добра форма.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Stark » 29 Юни 2018, 16:18

Като малка бях много злояда, ядях само филии с маргарин и филии с лютеиница, бях суупер слаба. Сега пак си останах злояда, не обичам изобщо да ям, не ми доставя дори удоволствие, правя го на сила, колкото да не умра, ям по малко и ми е все едно какво. :roll:
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Stamen » 04 Юли 2018, 15:27

Имаше години на криза... е тогава ми беше втръснало от макарони и попари.. ха-ха
Като поотраснах боб, супи, лещи също ми писваха и любимото ми бяха печените санвдичи. Не ми мърдаха по 5 на едно ядене :D
Stamen
 
Мнения: 16
Регистриран на: 29 Май 2018, 17:11

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот ivan.stoqnov » 04 Юли 2018, 16:58

Начин на хранене :lol: че кой през комунизма се интересуваше от тия толкова модерни сега думи... Закуската беше баничка с боза... По сладко нещо никога не съм ял и до ден днешен. А другите хранеия бяха приготвени от баба ми, месото не присътваше толкова често у дома, но пак всичко беше много вкусно. Не мога да забравя вкусните катми, които печеше на двора и мажеше с мас върху сача. Еххх...
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Локумът » 05 Юли 2018, 09:31

Stamen написа:Имаше години на криза... е тогава ми беше втръснало от макарони и попари.. ха-ха
Като поотраснах боб, супи, лещи също ми писваха и любимото ми бяха печените санвдичи. Не ми мърдаха по 5 на едно ядене :D

И аз атка, на сандивичи карах основно, през студенството си, ама взех бързо да наливам.
иначе като малък си ядях каквото ми дадат, филия с маргарин и салм беше супер лукс.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron