Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Monika_Spasova » 06 Юни 2018, 15:36

Знам, че има много теми изписани за раждането, за самия процес, но искам да ми кажете, какви биха били съветите, които бихте искали да бяхте получили преди раждането?
Чувам толкова различни случки, а да си призная не се задълбочавам със самия процес и самото раждане, да не се наплаша, но искам да съм подготвена.
Какво е най-добре да знам, за да бъда спокойна, че всичко ще протече нормално и след това с бебето няма да имаме проблеми по време на престоя си в болницата?
Надявам се да разкажете какво би ми било полезно, съдейки от вашия опит с раждането.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Юни 2018, 18:04

Честито за радостното предстоящо събитие!
Моят съвет е да си спокойна и да слушаш лекаря си, дано си избрала такъв, на който можеш да се довериш напълно и познаваш. Виждането на познато лице ще ти е от полза. :)
Не се притеснявай да питаш, защото , ако не питаш рядко ще ти казват нещо, на мен никой нищо не ми обясняваше, в резултат на това 3 дни детето ми стоя гладно. Така че се подготви и с шишенца и малко адаптирано мляко, мкаар че чувам, че последните години им дават, но все пак д аси имаш едно на ум.
Сбогувай се с хигиената за няколко дни. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Kremiliya » 07 Юни 2018, 16:20

Най-вече да не се притесняваш, защото това може да ти изиграе лоша шега. Вземи си хубав душ преди да отидеш да раждаш и най-важното подготви се добре обезкосмена, потърси помощ, защото друг да свърши това не е никак приятно. :oops: :oops: :oops:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 19 Юни 2018, 10:26

Защо не помислиш за дула? Чувала съм, че доста облекчават процеса на раждане.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Mon_ton » 19 Юни 2018, 14:17

annamaria написа:Защо не помислиш за дула? Чувала съм, че доста облекчават процеса на раждане.

хм, дали е позволено да си вземеш в родилна зала, защото съм сигурна, че раждането у дома е лудост. :grin:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Frac » 19 Юни 2018, 17:12

Ако нещо, което те прави спокойна-дреха, музика, снимка, каквото и да е-вземи го. Когато аз влизах за разждане, жената до мен беше седнала на леглото и прожинираше-на мен ми изглеждаше странно и налудничаво, но тя каза, че се чувства по-добе и понася по-добре контракциите ( може би от вибрацията, знам ли).
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот ivi89 » 19 Юни 2018, 18:00

Прекрасна новина споделяш!! Честито и лека бременност! Така ми се иска и на мен!!
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот kalinka-kuku » 19 Юни 2018, 18:01

Frac написа:Ако нещо, което те прави спокойна-дреха, музика, снимка, каквото и да е-вземи го. Когато аз влизах за разждане, жената до мен беше седнала на леглото и прожинираше-на мен ми изглеждаше странно и налудничаво, но тя каза, че се чувства по-добе и понася по-добре контракциите ( може би от вибрацията, знам ли).

Това не е ли опасно за бебето, да се подскача така? Аз знам, че дори не бива да се сяда, все пак бебчето е доста надолу и има доста тежест върху него.. :roll:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Юни 2018, 09:26

Не съм мислила за дула, но и не мисля, че има в моя град такава услуга. Имам пълно доверие на лекаря си и в това отношение съм спокойна. Благодаря ви за съветите!

ivi89 написа:Прекрасна новина споделяш!! Честито и лека бременност! Така ми се иска и на мен!!

Пожелавам ти в най-скоро време да се похвалиш! :) :cheerleadersmileygirl:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот ivi89 » 20 Юни 2018, 15:10

Благодаря ти, Мони. Ти в кой месец? За колко време при теб се получиха нещата с бебеправенето? :???:
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта