Най-красивите и леснодостъпни места у нас?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Най-красивите и леснодостъпни места у нас?

Мнениеот Jully » 11 Юни 2018, 11:33

Планирам това лято да се разходим малко повече, имаме доста отпуск и ще го ползваме.
Ходили сме досега в няколко пещери, като Деветашката пещера, Хотнишкия водопат, Крушунските... ;)
искам някое лесно и приятно за достигане място, на което да се разходим, на същяи принцип като горепосочените, до които се стига лесно и няма киломери изкачаване.
Кои места ще ми препоръчате?
Аватар
Jully

Re: Най-красивите и леснодостъпни места у нас?

Мнениеот vanusha » 11 Юни 2018, 16:16

И мен ме интересува, искам да пътувам, а не съм запозната с интерсните места у нас. Не съм пригодена за тежки преходи.
vanusha

Мнениеот Буба Мара » 11 Юни 2018, 16:51

Аз съм била на подобни екскурзии и в момента се сещам за едната, при която посетихме град Тетевен и водопад "Скока", до който се стига по екопътека "Под пръските на водопада". Покрай това място посетихме Гложенския манастир също.. май и още места, но като отправна точка можеш да се поинтересуваш какви други места има в близост. Миналата година бяхме и на Седемте рилски езера. според мен и до тях няма кой знае колко изкачване, ако се катериш с лифт и не се пънеш да катериш най-високото езеро. Покрай езерата посетихме и т.нар. Овчарски водопад край село Горица, мисля близо до Сапарева Баня :)
Аватар
Буба Мара

Мнениеот Rali_hr » 12 Юни 2018, 09:41

Повечето красиви места си искат ходене, рядкост са тези, при които спираш колата до тях. :roll: аз се сещам само за Съевата дупка, тя не е много трудна.
Аватар
Rali_hr

Назад към Почивки и екскурзии в България