Докосват ли непознати хора децата ви?!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Докосват ли непознати хора децата ви?!

Мнениеот Mon_ton » 19 Юни 2018, 14:08

Да, заглавието звучи малко по-страшно, но това точната дума!
Сигурна съм, че ви се е случвало да сте на разходка с детето си - дали ще е в количка или ще го държите за ръка и някой непознат да се пресегне към него да го щипне по бузката, или пък да го дръпне за крачето и да му каже нещо мило като "да ти изпапкам дупето". Друго любимо ми е, върви детето и реве и някоя добра жена предлага "ще те взема с мене у нас, щом ревеш така". Съответно детето се плаши още повече и наддава още по-голям рев.
Защо хората се нуждаят да докосват и да се месят в разговорите към децата/ Разбирам, че са сладки, но аз, ако видя някой възрастен човек и го щипка по бузката с думите "мале, че сладки бузки!" няма да го приеме добре, нали?
На вас пречи ли ви непознати да пипат децата ви?!?! Направо се побърквам, всеки Божи ден някой докосва дъщеря ми, пипа я, закача я... :???:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Докосват ли непознати хора децата ви?!

Мнениеот Frac » 19 Юни 2018, 17:30

Не намирам за голям проблем да закачат детето ви, но разбира се да не се самозабравят. Има някои хора обичат да щипят бузите и направо откачаш. Но децата са сладки и разбира се това е отношение към един малък човек, на възрастен нито ще му говориш мило, нито ще го щипеш по бузите. Това не ми се струва притеснително, но съм съгласно с това, че при намесватено или подмятане на реплики от чужди хора децата се объркват, притесняват, стресират...Може да започнете да казвате, че на вас не вие приятно или на детето. Хората няма как да знаят.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Докосват ли непознати хора децата ви?!

Мнениеот kalinka-kuku » 19 Юни 2018, 18:18

нямам дете, но виждам как на приятелки им е неудобно, когато някой непознат започне да пипа децата. На едната ми приятелка детето й е с атопичен дерматит и направо се побъркват, когато хората пипат, особено след като са овладявли някоя криза.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Докосват ли непознати хора децата ви?!

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Юни 2018, 09:06

На мен сега ми се случва непознати хора, като ме видят седнала в парка или ... познати на някоя приятелка, с която говоря и да ми пипат корема, ужасно е! Разбирам, че бременните са "изкушаващи", но все пак става въпрос за личен комфорт на човек и нарушаване на личното му пространство. Не знам какво ще правя, когато се роди бебчето!
И съм забелязала, че тея неща ги правят по-възрастните хора, а по-младите майки, дори питат, дали е окей да ПОГЛЕДНАТ бебето, камо ли да го пипат!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Докосват ли непознати хора децата ви?!

Мнениеот ivan.stoqnov » 27 Юли 2018, 17:37

До сега не ми се е случвало непознат човек да пипне детето ми, в смисъл ги пипат за да им се радват ли?
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Докосват ли непознати хора децата ви?!

Мнениеот Frac » 30 Юли 2018, 17:37

Това да ви пипат крема и на мен ми е странно, въпреки че на два пъти ми се искало на близки приятелки ей така да има се порадвам. Но, уважавам личното пространство и знам, че някои хора не им е приятно, та си трая :) За децата - май не-те вече сами се дърпат :mrgreen:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Докосват ли непознати хора децата ви?!

Мнениеот Lollipop » 30 Юли 2018, 17:39

Ми аз не обичам, случвало се е и много мразя!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Докосват ли непознати хора децата ви?!

Мнениеот Anka » 10 Авг 2018, 10:08

Постоянно възрастните пипат, пощипват и какво ли не децата! Най-мразя, като видя някой да пипа по дупето брат ми, в стил да го щипна, да го плясна, побеснявам и после питам, аз ако ги щипна за задника как ще се почувстват!
Научиха се, че сме злобни и престанаха! Иначе като по-малък редовно някоя баба му говори пред блока и го милва по дупето, нормално ли е това?!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Докосват ли непознати хора децата ви?!

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Авг 2018, 14:31

Anka написа:Постоянно възрастните пипат, пощипват и какво ли не децата! Най-мразя, като видя някой да пипа по дупето брат ми, в стил да го щипна, да го плясна, побеснявам и после питам, аз ако ги щипна за задника как ще се почувстват!
Научиха се, че сме злобни и престанаха! Иначе като по-малък редовно някоя баба му говори пред блока и го милва по дупето, нормално ли е това?!

МНого ми е познато! Наистина има т едни хубави дупета за биене, ама не е нормално това.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Докосват ли непознати хора децата ви?!

Мнениеот Frac » 10 Авг 2018, 17:18

Такова почишване и помилване по дупетата не съм виждала, странно и някак грозно. Вероятно и неприятно. Някои деца си казват или се дърпат, ама други си траят :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта