Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот ivi89 » 19 Юни 2018, 15:13

Здравейте, момичета.

На 29 години съм и преди малко повече от година в моя живот настъпи момент, в който адски много започнах да копнея да бъда майка.. С приятеля ми сме заедно от 3 години и категорично сме готови за тази стъпка. Започнахме да правим опити, но все още резултат няма.

Въпросът ми е смятате ли, че има повод за притеснения? Какво да правим? Да опитваме ли още известно време или да се консултираме ли с лекар.. Има ли други момичета тук, които искат да станат мамчета? А при вас, вече родилите, за колко време "станаха нещата"? :smile:
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Буба Мара » 19 Юни 2018, 15:19

ivi89 написа:Здравейте, момичета.

На 29 години съм и преди малко повече от година в моя живот настъпи момент, в който адски много започнах да копнея да бъда майка.. С приятеля ми сме заедно от 3 години и категорично сме готови за тази стъпка. Започнахме да правим опити, но все още резултат няма.

Въпросът ми е смятате ли, че има повод за притеснения? Какво да правим? Да опитваме ли още известно време или да се консултираме ли с лекар.. Има ли други момичета тук, които искат да станат мамчета? А при вас, вече родилите, за колко време "станаха нещата"? :smile:

Така. Стандартно трябва да се посети специалист, ако ти си над 35 години и опитите ви продължават повече от 6 месеца. Ако си по-малка - ако се опитвате повече от година. За мъжете мисля горната граница е по-висока. Причините могат да са много, но ако сте се опитвали повечко време не е зле да си направите изследвания, инвитро центрове бол в България, пари да имаш :lol: А.. и дано приятелят ти не е от срамежливите, които твърдят, че всичко им е наред и омрънкват света преди да си дадат семето за изследване :lol: Но в по-големите клиники допускат и партньорката при него когато дойде този важен момент :)
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Локумът » 19 Юни 2018, 15:22

Т.е. оптивате от година ли? Ние с жена ми сме имали проблемно забременяване,нещата се случиха след около година и половина опити, нямахме резултат, накрая се стигна до някакви стимуланти и затова и имаме близнаци накрая. Но тъй като това беше преди близо 20 години не мога да ти помогна много, и все пак казват, че след година, ако няма ефект - лекар. Даже не е нужно да ходите по инвитро центрове, пускат се хормонални изследвания на жената първо, говори с гинеколог първо.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот ivi89 » 19 Юни 2018, 15:50

Благодаря ви сърдечно за информацията! Да, от година правим опити...

Локум, страхотно е, че имате близнаци!

Буба Мара, не знам как би реагирал приятеля ми при евентуално изследване на семенната течност.

От написаното - да разбирам, че според вас първо аз трябва да посетя специалист и да ми се направят хормонални изследвания. Извинявайте за невежеството, но тези изследвания поемат ли се от здравната каса? При ендокринолог ли трябва да се отиде?
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Rali_hr » 19 Юни 2018, 16:08

Според мен първо отиди на гинеколог, говори с лекаря си, след това той ще те насочи как е най-добре да се действа. Прегледът на двамата е вече крайна мярка.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Gold » 20 Юни 2018, 14:44

Знам колко тежко е да искаш нещо с цялото си сърце и все да не се получава. Чувстваш се обезкуражен и безсилен.. Момичетата правилно са те посъветвали да не отлагаш и да потърсиш лекарска помощ!

Колкото до въпросът ти при кой кога са станали нещата с бебето.. мога да споделя опита на моя близка приятелка на 35, която наскоро забременя. Решиха с мъжа й, че искат бебче и след 2 месеца нещата се получиха. Всичко обаче си е строго индивидуално, няма универсална рецепта!
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Elica » 20 Юни 2018, 16:01

При някои и по погрешка става, други хващат от първия път. Ниаситна е добре да се консултирате с лекар и по подразбиране жената тръгва първа, защото при нас, най-малкото и хормоните, диетите и безброй други неща играят роля и за овулация и за какво ли още не.
Но не се вглъбявайте да чакаш всеки месец двете черти, бъди възможно най-спокойна, макар че е трудно, знам.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Буба Мара » 20 Юни 2018, 16:07

Rali_hr написа:Според мен първо отиди на гинеколог, говори с лекаря си, след това той ще те насочи как е най-добре да се действа. Прегледът на двамата е вече крайна мярка.

Че защо да е крайна мярка? Гинекологът ще назначи стандартните изследвания, но те са двама партньори и за тази работа (бебеправенето) за отговорни и двамата т.е. и на двамата организмите. относно въпросът към мен по-горе от авторката на темата - според мен отивате с приятеля си в някой инвитро център и там ще ви обяснят всичко което ви интересува и за което не сте наясно. Там има всякакви лекари (вкл. и гинеколог) и ще получите насоки какво да правите. И това е. В подробности мога да опиша как протича всичко, ама няма нужда мисля. Там всичко ще ви обяснят. Няма смисъл да се чака щото на бебето когато му дойдело времето.. Всеки случай е индивидуален. :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Юни 2018, 18:55

И аз бих препоръчала гинеколог, най-малкото заради факта, че по-лесно се стига до него, а изследванията са рутинни в началото. По инвитро клиниките може да се вземе час и след месеци, защо да се чака?
А иначе ivi89 аз ти препоръчвам да не разпитваш при другите как се е получило, за колко време, защото това само ще ти внесе дискомфорт, което не е препоръчително. Знаеш има хора, които забременяват случайно, има такива, които се борят с години. Не се вглъбявай в недостатъка, а потърси решение! :) Прегръдки! :grouphug:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Буба Мара » 21 Юни 2018, 15:18

rabotnata pchela написа:И аз бих препоръчала гинеколог, най-малкото заради факта, че по-лесно се стига до него, а изследванията са рутинни в началото. По инвитро клиниките може да се вземе час и след месеци, защо да се чака?
А иначе ivi89 аз ти препоръчвам да не разпитваш при другите как се е получило, за колко време, защото това само ще ти внесе дискомфорт, което не е препоръчително. Знаеш има хора, които забременяват случайно, има такива, които се борят с години. Не се вглъбявай в недостатъка, а потърси решение! :) Прегръдки! :grouphug:

Посещавала съм инвитро клиника/център и изобщо не чаках с месеци. Там също има гинеколози, които извършват прегледи и назначават изследвания, просто се предлага комплексен подход насочен и към двата партньора. Но проблемното забременяване си е вече тото, не се знае кой от всичките евентуални специалисти ще открие проблема (ако има такъв). :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта