Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Мнениеот Mon_ton » 06 Юли 2018, 15:59

От друга тема се мотивирах да пусна тази тема. Когато оставям дъщеря ми при свекървата, винаги я прибирам омазана с шоколад, там яде вафли, ядки !!!!!! бирени фъстъци дори, хапва си момичето шоколади на воля, а шоколадовите яйца дори не се броят - поне по 2 на ден. Отделно я прибирам с джобове, пълни с бонбони.
Постоянно й се тъпче да яде нещо, не я оставят и за минута без да нагъва нещо.
Гледам да я водя възможно най-рядко, само когато мъжът ми настоява много.
И сме говорили, и всеки път говоря - не й давай повече от едно лакомство, но те го приемат, че като не е изяла цялата вафла, значи няма цяло лакомство! Разбирам, че всичко е от любов, но не е ли нормално да се съобразяват?!
Вашите родители слушат ли ви?!
Аватар
Mon_ton

Re: Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Мнениеот Malina » 06 Юли 2018, 16:29

При мен всички се съобразяват, имаше един период на залитане, но такъв скандал отнесоха и ме видяха наистина изпаднала в истерия. Треперила съм над живота на детето си, за да го оставя да яде вафлите и боклуците им, бе зизобщо да е готова за това нещо.
Сега никой не й дава нищо без да съм разрешила.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina

Мнениеот Буба Мара » 09 Юли 2018, 16:31

Аз съм имала проблеми с родителите ми също... Включително и история с вафли и ме е вбесявало не толкова изядената вафла (която може да докара алергична реакция), ами незачитането на решението ми като родител на това дете. В повечето случай незачитането поне се е отнасяло до въвеждането на разни плодове по-рано от колкото аз съм предвидила и си мислят, че скришно ще дадат и няма да разбера, ама децата така се омазват, че то каквото са яли им седи и по лицето :P И незачитането не е само за хранене, ама и за възпитание. аз като цяло нямам големи проблеми в тази посока.. ама описания от авторката случай лееко ме втрещява.. аз нямаше да говоря.. както съм спокоен и неконфликтен човек сигурно ще ме избие на агресия. :banghead:
Аватар
Буба Мара

Мнениеот Dalia » 09 Юли 2018, 16:46

радвайте се, че имате родители и те ви помагат в отглеждането на децата. Пък че разногласие в менията винаги има е факт. Все пак това е разлика в поколенията.
Dalia

Мнениеот Frac » 09 Юли 2018, 17:40

За сега се съобразяват, но разбира се долавям моменти на свободия зад гърба ми:) За жалост годините се менят и разбиранията също, а старото поколение си е свикнало по един начин и така си кара. Вероятно и ние като остареем ще си държим на нашето ( най-правилното!) :)
Аватар
Frac

Назад към Възпитание, грижа и съвети