Кетонна диета и чесън - подходящ ли е?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Кетонна диета и чесън - подходящ ли е?

Мнениеот IvetooX » 15 Авг 2018, 23:43

Мога ли при кетонна диета да ям и чесън? Много обичам, с него подправям месото. Сега ми твърдят, че съдържал въглехидрати и не бил за препоръчване. Ям по 1 глава вечер, това било много.
IvetooX
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Фев 2018, 17:30

Re: Кетонна диета и чесън - подходящ ли е?

Мнениеот Rali_hr » 16 Авг 2018, 09:07

Следи си въглехидратите, в една глава чесън, ако тежи около 50 грама има 15 грама въглехидрати. Ако държиш да си стриктна под 20 грама въглх. на ден, трябва да намалиш количеството или да използваш малко, наистина за овкусяване.
Не знам кой може да изяде цяла глава чесън наведнъж. :shock: Ползвай и други подправки в допълнение. Макар че не вярвам, че точно чесъна ще те извади от кетозата, важното е какво друго ядеш. От къде се зариби по тази диета?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кетонна диета и чесън - подходящ ли е?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Авг 2018, 17:22

какво те спира да ядеш чесън? аз също съм на тази диета, подправям си без проблеми, и изобщо не се замислям. Е вярно, че не ям по една глава чеъсн на денонощие, което ми се вижда супер много, не само заради въглехидратите. Ама ако ти е вкусно - слагай си.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кетонна диета и чесън - подходящ ли е?

Мнениеот skyfly » 21 Авг 2018, 16:25

Мисля, че може да ядеш колкото си поискаш чесън, освен ако не държиш да си под 20 въглехидрати, които не са много полезни за дългосрочен план.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Кетонна диета и чесън - подходящ ли е?

Мнениеот Pipilota » 01 Окт 2018, 12:44

Ако се стремите към поддържането на под 20 грама въглехидрати, май доста трябва да го ограничите, та някои дори, следващи попдобен режим, не приемат консумацията на лук. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта