Орехов ликьор лековит домашен с превъзходен вкус

Тук е мястото за вашата обява - купи, продай, размени!

Орехов ликьор лековит домашен с превъзходен вкус

Мнениеот kolino » 17 Авг 2018, 09:29

Орехов ликьор лековит домашен с превъзходен вкус


Приготвен с асеновградски мавруд, бяла захар и натурални продукти

В бутилки по 1 л. - 26.00 лв., 0.500 - 13.00 лв.

В неузрелите орехи се съдържа спектър от ценни хранителни съставки, необходими за човешкия организъм: витамини от B групата ( B1, B2, B3, B8 ), витамин Е, витамин РР, витамин С (в зелените орехи съдържанието му не е по-малко от това в шипката и касиса) каротин, полиненаситени мастни киселини (палмитинова, олеинова, линолова и линоленова киселина), етерични масла, омега-3 мастни киселини (които понижават лошия холестерол в кръвта), фосфор, магнезий, желязо, калий, флавоноиди и други. Зелените орехи са източник на йод, способен да компенсира дефицита на този елемент в организма, предпазвайки ни от заболявания на щитовидната жлеза и дихателните пътища.
Зелените орехи, от които се приготвя ликьор, имат невероятно благотворно влияние върху целия организъм.
имат благотворно влияние върху кръвообращението, пречистват кръвта
способстват за бързото зарастване на раните, профилактика на инфекции
насърчават дейността за борба с бактерии, паразити (съдържат фитоциди, които унищожават микробите)
нормализират жлъчната секреция
по-висока степен на устойчивост към радиация
спомагат за поддържане на естествения хормонален баланс
нормализират стомашно-чревната дейност
способстват за повишаване на защитните сили и укрепват имунната система.
В народната медицина орехът е известен като пречистващо кръвта средство, което е подходящо за лечение на белодробни заболявания, чревни проблеми и укрепване на мускулите.Орехите са отличен източник на омега-3 мастни киселини и успешно понижават лошия холестерол в кръвта, Орехът се използва от десетилетия и срещу инфектирани рани, екзема, кожни заболявания и възпаления на очите. Маслото от орех е благотворно за косата и предпазва от изгаряния, причинени от слънцето. Ядката на ореха съдържа 65 % мазнини, протеини, въглехидрати, калий, магнезий, витамин B и C и желязо.
ЕКОНТ
Прикачени файлове
Likjor-ot-zeleni-oreh4eta-300x211.jpg
Likjor-ot-zeleni-oreh4eta-300x211.jpg (41.89 KiB) Прегледано 1477 пъти
kolino
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Май 2013, 20:56

Re: Орехов ликьор лековит домашен с превъзходен вкус

Мнениеот marchinko73 » 01 Окт 2019, 09:01

Спомням си, че навремето имаше такъв. Сега не съм го виждал по магазините. Не знам дали е лечебен, но на жените им харесва. :grin:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Орехов ликьор лековит домашен с превъзходен вкус

Мнениеот iriny » 01 Окт 2019, 09:24

marchinko73 написа:Спомням си, че навремето имаше такъв. Сега не съм го виждал по магазините. Не знам дали е лечебен, но на жените им харесва. :grin:

Дааа, харесваме го! И наистина има лечебни свойства. :wink:
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17


Назад към Търся/Предлагам

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта