Най-вкусните печени картофи

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Най-вкусните печени картофи

Мнениеот Stark » 19 Сеп 2018, 12:36

Сигурно сте чували рецептата на Джейми Оливър, която си я е кръстил най-вкусните печени картофи. Вярно, че ги пробвах и са много вкусни, но са и голяма играчка - първо се варят, след това се смачкват, подправят и пекат. Отнема много време, макар че за специален случай си струва човек да ги направи.
Но колкото и да го харесвам Джейми, сигурна съм, че не само той има рецептата за най-вкусните печени картофи, затова търся вкусен и бърз вариант от вас. Картофите са основното ми хранене, много ги обичам и ям почти всеки ден, затова и търся интересни предложения за печени картофи.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Най-вкусните печени картофи

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Сеп 2018, 18:22

Обичам печени картофи и си приготвям много често. Най ми е вкусно с малки картофчета и да им запазя коричката. Овалвам ги в много олио, подправки - сол, черен и червен пипер, чесън на прах, риган, след което поръсвам с галета и пека до готовност на 220 градуса.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Най-вкусните печени картофи

Мнениеот Pipilota » 21 Сеп 2018, 10:24

Нарязвам картофите на едро, обилно в мазнина, след това слагам няколко клонки мащерка и розмарин и необелени скилидки чесън. Пека ги до готовност, като накрая слагам и няколко кубченца масло отгоре.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Най-вкусните печени картофи

Мнениеот ivan.stoqnov » 01 Окт 2018, 17:56

Pipilota написа:Нарязвам картофите на едро, обилно в мазнина, след това слагам няколко клонки мащерка и розмарин и необелени скилидки чесън. Пека ги до готовност, като накрая слагам и няколко кубченца масло отгоре.


:goodpost:
ММММ! Това звучи много вкусно, още ей сега като си дойде жената ще я помоля да ги направим. А, бира да купувам ли? :drinkingcheers:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Най-вкусните печени картофи

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Окт 2018, 22:51

И аз много си падам по ткаиав картофки, ама избягвам да ги ям, че задника голям. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Най-вкусните печени картофи

Мнениеот Ка Ме Лия » 28 Май 2019, 12:29

Ммм, и аз бих ги пробвала. :grin:
Ка Ме Лия
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Яну 2019, 11:30


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron