До колко нередовния сън вреди на организма

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

До колко нередовния сън вреди на организма

Мнениеот Stark » 25 Сеп 2018, 14:49

Последните 6 месеца спя много нередовно, почти няма вечер, в която да си лягам нормално. В резултат на това напълнях с 5 килограма, които, въпреки усилията, които полагам, не успявам да сваля. Освен това започна много да ми капе косата. :roll: Чудя се, дали е в резултат на липсата на сън? Не мога да каж, че имам по-натоварено ежедневие, лятото работех на морето, което пречеше на съня ми, но работата ми беше спокойна и приятна, стрес не е имало. Отделно и ходя на психолог, което също ми помага да се справямс емоционалния си свят. Единствената съществена промяна беше с липсата на сън. Разбърканите смени объркват ежедневието ми и спя по около 4-6 часа на денонощие, по различно време на деня, или накъсано дремвам.
Какви още проблеми мога да очаквам? :-|
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: До колко нередовния сън вреди на организма

Мнениеот silver933 » 25 Сеп 2018, 15:06

Когато сме млади си позволяваме да не ценим съня, но после вече съжаляваме и осъзнаваме, че е много важен. Той възстановява тялото и не е за пренебрегване. Като млад карах такси, работех само нощни смени, спях през ценя, уж достатъчно, но съня ми беше сбъркан. Отслабнах, получих кръгове под очите и тотална неразположеност, липса на апетит. когато смених работата и почнах да спя вечер, уж същите часове се оправих.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: До колко нередовния сън вреди на организма

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Сеп 2018, 16:37

Младо момиче си, опитвай се да спиш добре, това е много важно. Не мога медицински да ти кажа какви последствия можеш да очакваш, но као човек , преминал през това, също мога да те посъветвам да се отнасяш по-сериозно, мен ме удари в яйчници, след като година спях нередовно и накъсано, после едва се оправих. Знам, че младите сте все заети, но не е правилно това, съня е най-важен, може да изкараме месец без храна, ама само 10 дена без сън
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: До колко нередовния сън вреди на организма

Мнениеот Rali_hr » 28 Сеп 2018, 10:08

Нередовния сън мен ме е докарвал до депресия, нямах сили за нищо, все ми се спеше, спях на пресекулки и бях много заета с много неща, ккоиото разпокъсвах за някаква дрямка. Хванах се в ръце и пренаредих нещата и почнах да спя по-нормално, тогава и напрежението ми изчезна и ми се подобри настроението, усещах и удовлетвореност, всичко, което ми липсваше преди.
Много е важно да спим добре, не отдаваме голямо значение и се хвалим, като спим малко часове, но това е много вредно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: До колко нередовния сън вреди на организма

Мнениеот Локумът » 16 Окт 2018, 12:59

Сънятт е по-важен и от водата, без вода по-бавно ще умреш, отколкото от липсата на сън. Не знам ква е тая мания да си съкращаваме времето за сън, за сметка на тъпи филми по телевизията.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: До колко нередовния сън вреди на организма

Мнениеот Frac » 18 Окт 2018, 13:39

Не знам, но най вероятно вреди. Аз от както родих ставам по 3-4 пъти на вечер, за да завивам децата. Ставам без часовник. НО явно е вътрешно усещане, защото ако не спят вкъщи, а при баба си, не става вечер или най-много веднъж. След още 2-3 години на този режим мога да кажа дали вреди, сега я карам по инерция.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: До колко нередовния сън вреди на организма

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Окт 2018, 09:58

Frac написа:Не знам, но най вероятно вреди. Аз от както родих ставам по 3-4 пъти на вечер, за да завивам децата. Ставам без часовник. НО явно е вътрешно усещане, защото ако не спят вкъщи, а при баба си, не става вечер или най-много веднъж. След още 2-3 години на този режим мога да кажа дали вреди, сега я карам по инерция.

какво ги завиваш тея деца, аз приключих със завиването, цаката е децата да не спят на топло, а на по-нормални температури. Стаята на сина ми е най-хладната, спи завит с юрган на леко отворен прозорец, сигурно в стаята му е около 12-13 градуса, спи супер спокойно и не се върти. Преди и аз все го завивах, все обикалях... от както почна да спи на хладно си реших проблема и той самия спи много по-спокойно, не се върти, не търси хладина.И за да не кажеш, че е до дете, ще ти дам пример, лятото е като самолет в леглото, само обикаля, мята се, отвива се, върти се и спи много по-неспокойно. Та мога да те посъветвам да отваряш прозореца и да си направиш експеримент една-две вечери и после да не забравиш да пишеш тук :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: До колко нередовния сън вреди на организма

Мнениеот miron » 19 Окт 2018, 10:47

Много е опасен, даже влияе и на хормоните особено при жените пък разбъркването им става и още по-лесно и още по-сериозни последствия носи
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: До колко нередовния сън вреди на организма

Мнениеот Frac » 22 Окт 2018, 08:33

Стаята на децата е най-студената през зимата и най-топлата през лятото. Пробвала съм този вариант и след това сме били болни. Нещо не съм ги калила достатъчно, някаква средна среда търся, но нещо не я намирам :) НО продължавам с опитите.
Иначе спането на по-хладно е наистина по-спокойно.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: До колко нередовния сън вреди на организма

Мнениеот Kaya » 22 Окт 2018, 12:41

Не само нередовния, ами и неспокойния е много вреден и жегата наистина оказва голямо влияние, да. Но и не само, храната вечер не бива да е тежка, за да не стане така, че корема цяла нощ храносмила и ви е тежко, та да не можете да си поемете дъх, както се казва. :roll:
Добре е да се пие и по-малко кафе в следобедните часове, както и зелен и черен чай и подобни, те са от едно растение и са доста възбуждащи.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта