Моя съученичка показва признаци на булимия, какво да направя?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Моя съученичка показва признаци на булимия, какво да направя?

Мнениеот Малката » 16 Ное 2018, 15:30

Заварих няколко пъти моя съученичка да повръща в училищната тоалетна. Първия път мислех че просто е лепнала вирус. Обаче се случи втори път, а вчера и трети. Забелязвам че изяжда огромни количества сладки храни в голямото междучасие, отделно че е и доста...да речем тъжна, отпусната, мрачна. Не мога да го опиша точно. Неудобно ми е да я попитам, защото е деликатно. Ако наистина е булимия, защото на това ми прилича. Разказвали са ни в училище за признаците. Ама пък ако се направя на невидяла, дали няма да навредя повече? Въпросът е че не сме достатъчно близки, че спокойно да отида и да засегна темата. А и не знам би ли признала. Как бихте постъпили на моето място?
Малката
 
Мнения: 23
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:14

Re: Моя съученичка показва признаци на булимия, какво да направя?

Мнениеот Миленита » 16 Ное 2018, 15:34

Изненадана съм че тийнейджър проявява загриженост към друг такъв. Мога само да те окуража да продължаваш по същия начин.
Относно ситуацията - опитай да говориш с класния ръководител, ако е съвестен човек. Или пък с училищния психолог, имате ли такъв? Мисля че тя самата не би се зарадвала на такъв разговор със съученик... :roll:
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Моя съученичка показва признаци на булимия, какво да направя?

Мнениеот maia the bee » 16 Ное 2018, 16:00

Първо се успокой, защото не е сигурно че е булимия, нали? Опитай да се държиш нормално с нея и я наблюдавай известно време преди да отидеш при когото и да било. Защото пък ако се окаже че не е това, ще бъде заклеймена. А сигурно сама знаеш колко тежко е нещо такова в училище.
Все пак, ако забележиш че пак повръща, на твое място бих се обърнала направо към психолога. Ако нямате, говори с класния, той де решава как да се свърже и какво да съобщи на родителите.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Моя съученичка показва признаци на булимия, какво да направя?

Мнениеот flip » 16 Ное 2018, 16:12

Имах съученичка със същия проблем, диагностициран. Тя имаше семейни проблеми и предполагам от там тръгна всичко. Много трудно излезе от дупката. Имаше стабилни роднини, които се заеха с това. Не се отказвай да й помагаш. Може да стане наистина животозастрашаващо.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Моя съученичка показва признаци на булимия, какво да направя?

Мнениеот Bloody Mary » 19 Ное 2018, 12:34

Задължително потърси помощ от учител или директор. Но го направи тактично и дискретно. Защото все пак имаш подозрения. Нека някой с повече възможности да следи и да се намеси, при нужда.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Моя съученичка показва признаци на булимия, какво да направя?

Мнениеот Роуз » 19 Ное 2018, 13:50

Тя няма ли други, по-близки от теб, приятели в класа? Да говориш с тях първо, дали са забелязали нещо странно евентуално. Може би те трябва да са инициаторите, защото прекарват повече време с нея и биха били по-уверени в твърденията си.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Моя съученичка показва признаци на булимия, какво да направя?

Мнениеот Съни » 27 Май 2019, 10:29

Ако не съм сигурна, не бих предприела нищо. Това би било такова заклеймяване, а представете си че се окаже заблуда.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23


Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron