Английски коледен кекс

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Английски коледен кекс

Мнениеот Боби_Тони » 20 Ное 2018, 12:27

Макар без сняг, вече усещам приближаващата Коледа във въздуха :)
Искам да споделя с вас една рецепта, от Bella's Cookbook е, която е подходяща за празниците. Е, малко е трудоемка, но веднъж годишно си струва да се пробва.

Английски коледен кекс

Вечерта се накисват:
500 гр стафиди
100 гр сушени кайсии- нарязани на дребно
150 гр сушени череши- нарязани на половинки
100 гр орехи нарязани
100 гр бадеми нарязани
75 гр портокалови кори, нарязани на ситно
настъргана кора от 1 лимон
сок от 1 лимон
4 с л портокалов сок
100 мл коняк (аз сложих "Капитан фред"- страшно е ароматен)
1 с л канела
1 с л смлян карамфил
малко смлян джинджифил
Завива се с найлон и се оставя на хладно.
На другия ден:
Включва се фурната на 150 гр.
Застила се пекарска хартия на дъното и стените на формата.
Аз използвам метална кутия, в която после ще съхранявам кекса, тя има плътно прилепващ капак.
В купа се слага 350 гр масло, 3 с л акациев мед, 200 гр кафява захар и 150 гр бяла захар.
В рецептата е само бяла захар, но ми казаха, че ако я заменя на кафява- кексът ще се запази по-дълго свеж.
Приготвят се 350 гр брашно.
Маслената смес се разбива на крем. След това се прибавят едно по едно 6 яйца, като след всяко яйце се разбива сместа, слага се по 1 с л брашно, разбива се и чак тогава се слага следващото яйце.
Прибавя се половината от брашното, 1 бакпулвер, 100 гр смлени бадеми и плодовата смес. Разбърква се добре и се слага останалото брашно, отново се разбърква до еднородна смес.
Изсипва се във формата, заглажда се добре отгоре. Формата ми е с диаметър 22 см и височина 17 см.
Отгоре се слага пекарска хартия, двойна, завързва се като бурканче със сладко.
Така опакован кексът се слага да се пече 2,5 - 3 часа, докато клечката излезе суха.
Като се изпече се надупчва на няколко места и се залива с 5 с л ром, оставя се така 30 мин.
След 30 мин се вади на решетка до пълното му изстиване. След което се завива във фолио, прибира се в метална кутия и на студено се съхранява до Коледа, като през няколко дена се напръсква с ром.
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11

Re: Английски коледен кекс

Мнениеот sky_100 » 20 Ное 2018, 14:48

Много трудоемко наистина! Иначе като гледам съставките ще е чудесен на вкус и аромат, само да има кой да ми го направи :oops:
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Английски коледен кекс

Мнениеот Ванила » 05 Дек 2018, 10:58

Пробвах го аз, в пристъп на безумие да сътворя нещо вкусно. Ама не ми се получи както очаквах, не ми хареса. Аз обаче не съм особен кулинар, може в мен да е проблема :mrgreen:
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта