За първа година ще получим бонуси за Коледа! А вие?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

За първа година ще получим бонуси за Коледа! А вие?

Мнениеот Ванила » 11 Дек 2018, 10:30

Направо не мога да повярвам, че след толкова години работа, през които не сме получавали нито лев за празници, тази година шефът е развързал кесията и е решил да даде коледни бонуси :mrgreen: От пет години работя в тази фирма, никога не се е случвало. Вярно, не е трицифрена сума, ама въпросът е в жеста според мен.
Вас ще ви зарадват ли с парично поощрение или е мисия невъзможна? :roll:
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: За първа година ще получим бонуси за Коледа! А вие?

Мнениеот Светлето » 11 Дек 2018, 10:44

Ти си направо късметлийка и не го пиша с ирония!
Нито аз, нито мъжа ми сме получавали коледни бонуси. Или бонуси за какъвто и да е повод. Да, получаваме си заплатите навреме, но нищо допълнително, нито лев.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: За първа година ще получим бонуси за Коледа! А вие?

Мнениеот Петя Георгиева » 11 Дек 2018, 10:50

При нас бонусите за Коледа се базират и на оценката от работата през годината. Нещо като годишна оценка. Имаме си срещи за обратна връзка, на които ние попълваме нашата преценка и отчет за свършеното, после и прекият началник го прави за всеки от нас. Въз основа на това се изчислява какъв да е бонуса. Но винаги има, дори и минимален да е. И забелязвам че се отразява добре на колектива. Първо че така се мотивират не така усърдно работещите, но без да бъдат наказвани. А тези, които наистина са се блъскали, са възнаградени подобаващо.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: За първа година ще получим бонуси за Коледа! А вие?

Мнениеот Ванила » 11 Дек 2018, 10:52

Това е много разумно. Нямам нищо против размера на сумата да е според свършената работа. Иначе пък здраво работещите ще се обезкуражат - ако взимат, колкото останалите.
Но при нас - нищо. Много тъпо се чувстваме, особено старите служители, които сме доказали, че сме коректни вече.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: За първа година ще получим бонуси за Коледа! А вие?

Мнениеот Лорчето » 11 Дек 2018, 11:00

Масово шефовете разсъждават така - ако не им отърва, щяха да напуснат.
Знаят че хората обикновено нямат голям избор, затова и си позволяват да режат такива екстри.

Аз лично от моя шеф нямам оплаквания, но предишния беше точно такъв - не му пукаше особено за хората като хора, само печалбата го интересуваше. Сегашния е коренно различен. Все пак той е учил и работил и в чужбина, вероятно е попил някои добри практики от там. Всячески търси начини да поощрява служителите - без значение дали ще са бонуси, премии за свършена работа, тийм билдинги и т.н. Затова и атмосферата на работното място е далеч по-приятна от тази на старата ми работа.
Накратко, да, получаваме бонуси.
Лорчето
 
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Ное 2018, 10:18

Re: За първа година ще получим бонуси за Коледа! А вие?

Мнениеот CinemaFreak » 11 Дек 2018, 11:09

Как ви ги дадоха, в плик ли?
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: За първа година ще получим бонуси за Коледа! А вие?

Мнениеот Ванила » 11 Дек 2018, 11:15

Мне, преведени по картите. При нас в плик не се дава нищо по принцип. Каквото има, си се превежда по банков път.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: За първа година ще получим бонуси за Коледа! А вие?

Мнениеот Стоян75 » 11 Дек 2018, 11:16

При нас е според оборота. Имали сме години, когато сме получавали и такива, когато не сме. За щастие, тази година ще ни огрее :mrgreen:
Аватар
Стоян75
 
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Окт 2018, 09:59

Re: За първа година ще получим бонуси за Коледа! А вие?

Мнениеот Ива Тодорова » 11 Дек 2018, 13:30

Не разбирам, когато някоя успяла фирма с прилични приходи и печалба, не може да отдели за служителите си някой лев. Липсва напредничаво мислене. Ако ръководителите осъзнаят, че щастливите колеги работят най-ефективно, ще е много по-различно.
Аз не мога да се изкажа по темата, защото съм на свободна практика и завися само от себе си.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: За първа година ще получим бонуси за Коледа! А вие?

Мнениеот Moni_265 » 11 Дек 2018, 16:23

И моят шеф не е от дащните, уви. Затова и никой не го долюбва. Ама явно не се впечатлява, щом нищо не се променя.
Аватар
Moni_265
 
Мнения: 72
Регистриран на: 12 Ное 2018, 15:24

Следваща

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта