Бебето ми не иска да суче

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Бебето ми не иска да суче

Мнениеот Ani_ » 12 Дек 2018, 10:23

Мами, отчаяла съм се вече! Родих преди месец и от тогава са големи мъки да кърмя. Имам кърма, не мисля че е недостатъчна. Обаче бебето ми не иска да суче и това е. Удължавала съм интервалите между храненията, уж за да огладнява - ефект никакъв. Старая се да не прибягваме до АМ, но ако не е сукало повече време, не ми дава сърце да го оставя гладно. Тогава давам.
Притеснявам се, че ще почне да сваля от теглото си. Споделих с личната - общо взето не получих адекватен съвет. Каза ми: Ако не става, давай си му АМ. Ядосах се, защото не си направи труда да намерим заедно някакво решение.
Сблъсквали ли сте се с нещо подобно, споделете как сте се справили. Ако сте успели. :roll:
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Бебето ми не иска да суче

Мнениеот Светлето » 12 Дек 2018, 10:28

Опитвала ли си да го кърмиш в сънено състояние? Или пък докато го разнасяш? Знам че второто звучи малко трудоемко, но пък става дума за 15-20 минути, а кой не е разнасял бебето толкова време по време на колики или друго.
Поздравявам те че не се отказваш да го кърмиш! Естествено, не е фатално, ако не успееш, така че не се отчайвай. Важното е детето да е здраво.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Бебето ми не иска да суче

Мнениеот Дороти » 12 Дек 2018, 10:43

Защо не се свържеш с консултант по кърмене? Ако си от някой що годе голям град, би трябвало да има. Чувала съм не веднъж, че вършат работа и си разбират.

"Подкрепа за кърмене": https://www.podkrepazakarmene.com/consulting
"Ла Лече Лига": https://lllbg.org/kontakti/grupi/
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Бебето ми не иска да суче

Мнениеот Ani_ » 12 Дек 2018, 10:46

Дороти, за жалост съм от сравнително малък град и няма консултанти по кърмене, а мъжът ми пътува доста, няма как да ходя в друг град за консултация :???:
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Бебето ми не иска да суче

Мнениеот _Лилия_ » 12 Дек 2018, 11:04

Аз съм се сблъсквала с подобен проблем. Разбирам колко ти е трудно, човек се чувства недостатъчно добър за детето си, все едно не ставаш за майка. А това не е вярно! Първо, най-важното е ти да осъзнаеш, че правиш всичко възможно и да си спокойна, защото всичко се предава на детето.
Като съвет мога да ти дам да се изцеждаш. Ако нямаш помпа, ще е добре да си вземеш, най-удобно е с електрическа, когато става дума за цедене няколко пъти на ден. Особено при цедене посред нощ.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Бебето ми не иска да суче

Мнениеот Ani_ » 12 Дек 2018, 11:06

Това за помпата съм си го мислила...Кои марки са добри?
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Бебето ми не иска да суче

Мнениеот _Лилия_ » 12 Дек 2018, 11:08

Вече има доста марки, но лично аз бях много доволна от помпите не Медела. По-скъпи са, но пък може да си намериш втора употреба от някоя мама.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Бебето ми не иска да суче

Мнениеот velvet_81 » 12 Дек 2018, 11:13

Аз се сещам за още нещо - да не би да има къса юздичка бебето? Отидете на лекар да го погледнат. Може пък това да е причината, а не е нещо сложно или опасно за коригиране.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Бебето ми не иска да суче

Мнениеот Innerlane » 12 Дек 2018, 21:52

Аз имах същия проблем. Малко кърма (и помпа имах, и ръчно цедих, и лактогонен чай пих, и от какви ли не специалисти получих и следвах съвети... ), гладно бебе и в един момент като видях, че не става и въобще не качва тегло, се отказах и минахме на Лактана. Хората правилно са ти казали, че спокойствието е най-важното! Детенцето и по двата начина ще порасне :inlove:
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Бебето ми не иска да суче

Мнениеот Надя! » 28 Юни 2019, 10:23

Дано са се нормализирали нещата при теб и бебето.
Моя приятелка сега има същия проблем и почна да цеди като луда. Много е трудоемко, но да се надяваме, че ще отмине.
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта