Предстои ми първи гинекологичен преглед - притеснявам се

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Предстои ми първи гинекологичен преглед - притеснявам се

Мнениеот Малката » 11 Яну 2019, 14:53

На 16 години съм и майка ми ми е запазила час за гинеколог.
Много се срамувам, първи преглед ще ми е. Дали е болезнен, как протича? Направо ми е свит стомаха. Притеснявам се, защото съм девствена още, а тогава сигурно боли повече прегледа.
Малката
 
Мнения: 23
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:14

Re: Предстои ми първи гинекологичен преглед - притеснявам се

Мнениеот Алиса_В » 11 Яну 2019, 14:58

Не се тревожи толкова. Колкото си по-спокойна, толкова по-отпусната ще е мускулатурата и по-леко ще мине прегледа. Похвално е че вече ще се грижиш за женското си здраве. Много жени на средна възраст дори не го правят редовно, а това е опасно.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Предстои ми първи гинекологичен преглед - притеснявам се

Мнениеот Миленита » 11 Яну 2019, 15:02

В твоя случай прегледът сигурно ще продължи няколко минутки, не се притеснявай.
Освен това, задължително му кажи, че си девствена. Това е от значение за самия вид преглед.
Ако нямаш здравословни проблеми, а си просто на профилактичен преглед, всичко ще приключи наистина бързо.
А, хубаво е да си носиш и календарчето, на което си водиш дните от цикъла. Ако нямаш такова, добре ще е да си създадеш този навик. Ако имаш някой ден проблеми, по него също ще ориентираш лекаря.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Предстои ми първи гинекологичен преглед - притеснявам се

Мнениеот flip » 11 Яну 2019, 15:09

Първо ще те разпита някои неща - дали водиш сексуален живот, дали имаш оплаквания. После ще те накара да седнеш на един специален стол и ще извърши прегледа. Наистина е по-добре за теб самата да си отпусната. Повтаряй си че прегледа е за твое добро и си мисли за нещо различно извън кабинета. Аз така правех и минаваше по-бързо.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Предстои ми първи гинекологичен преглед - притеснявам се

Мнениеот viviann » 11 Яну 2019, 15:28

Ако се притесняваш, ходи при жена гинеколог, макар че по мое, и не само, мнение, мъжете са по-кадърни.
Може първия път да е само с ехограф прегледа.
Не се шашкай, може да е неприятно, но не боли!
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Предстои ми първи гинекологичен преглед - притеснявам се

Мнениеот Fury » 11 Яну 2019, 16:01

Превръщаш се в жена, нормално е да се случват с теб промени, които и да те плашат донякъде. задай всичките си въпроси и на майка си, тя е най-добрия ти приятел и няма да те излъже.
Просто преди преглед, си вземи душ и отиди. Всичко ще е наред. Предстои ти цял живот да ходиш на гинеколог, по-лошо е ако не го правиш.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Предстои ми първи гинекологичен преглед - притеснявам се

Мнениеот Кети cat » 15 Яну 2019, 10:50

Аз ясно си спомням първия ми преглед, че и при мъж беше :mrgreen: Тресях се като желе преди да ми дойде реда, но наистина се оказва по-малко притеснително и неболезнено, отколкото очаквах.;
Пък гинеколозите колко са ги виждали, те вече не се и впечатляват като си вдигне момиче или жена краката за преглед :lol:
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Предстои ми първи гинекологичен преглед - притеснявам се

Мнениеот Валя.Танева » 13 Юни 2019, 09:41

Мисля, че за всеки е било притеснително. Приеми, че тези прегледи са рутина за всяка жена и стискай очите :smile:
Валя.Танева
 
Мнения: 44
Регистриран на: 08 Май 2019, 09:56


Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron