Тъмни петна по дрехите след пране!

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Тъмни петна по дрехите след пране!

Мнениеот velvet_81 » 18 Яну 2019, 10:44

От няколко месеца имам този проблем и няма да ви казвам колко дрехи изхабих така. След изпиране, винаги имам по 1-2 дрехи поне, които са в сиво-черни петна. Нямат изпиране. И са като напръскани по материята. С каквито и препарати да опитвам да ги махна, не става. Със сапун за петна, с вениш, с други препарати. Не става и това е.
Идва майстор и реши, че пералнята имала нужда от по-основно почистване на празен цикъл. Да, ама не. Това съм го правила. Не помага.
Така че моля за други идеи и съвети, ако ви се е случвало!
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Тъмни петна по дрехите след пране!

Мнениеот Клер » 18 Яну 2019, 10:58

Не ти завиждам. Аз имах подобен казус преди доста време...С мъжа ми се видяхме в чудо защо се получава така. Най-странното беше, че петната бяха по светли и бели дрехи, отврат! Чистихме я, с оцет и вода, с белина, със специалните препарати за пералня. Ефект никакъв. То това всъщност се случваше по различно време. Можеше 2 седмици да не го направи, после три поредни пранета бяха в петна.
При нас нещата се оправиха като минах от гел на прах за пране. Май гелът полепва и по него пък полепват нечистотиите. Те после се наслагват по самите материи.
дано и при вас да е това, че лесно ще решите проблема.
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Тъмни петна по дрехите след пране!

Мнениеот IvanovA_Stef » 18 Яну 2019, 11:01

При нас с препарата за перални от ДМ само се махнаха петната. Пробвали ли сте с него? Иначе друго наистина не свърши работа - нито белини, нито нищо.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Тъмни петна по дрехите след пране!

Мнениеот Таня Иво » 18 Яну 2019, 11:06

На нас ни казаха, че това се получава, ако основно се ползват програми, с които се пере на сравнително ниски градуси - до 40 градуса. Тогава се наслагват и гел, и прах, и мръсотии, даже се фиксират още повече. От тогава пускам периодично програма за бяло на 60 градуса, поне веднъж седмично. При нас това с петната се случи само 2-3 пъти, но знам колко е ужасно. Заминаха няколко официални ризи на мъжа ми за работа, пукнах се от яд :roll:
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Тъмни петна по дрехите след пране!

Мнениеот _Лилия_ » 18 Яну 2019, 11:11

И при нас помогна честото пускане на програма с висока температура, в комбинация с това че преминахме на прах за пране, вместо гел. Петната по някои дрехи още стоят, а минаха месеци. По едно време ме беше страх да почна да ги простирам, да не видя пак оплескани неспасяемо дрехи :lol:
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Тъмни петна по дрехите след пране!

Мнениеот Story_teller » 18 Яну 2019, 11:17

Извикай друг майстор. Имахме същия проблем, а пералнята беше на 2-3 години, не беше стара...Човекът направо я разглоби, оказа се, че има счупен лагер. От там съответно пръска машинно масло вътре в барабана по дрехите. А то не се изпира посмъртно!
Вече няколко месеца след ремонта и не сме имали подобни драми.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Тъмни петна по дрехите след пране!

Мнениеот София » 18 Яну 2019, 11:19

Точно щях да се изказвам за майстора :mrgreen:
Аз също преминах през няколко препарата за перални, пускане на празни цикли на висока температура, пране с прах вместо с гел, ама докато не я погледна майстор и да каже, че вътре е потрошена, нищо не се промени. Ремонтът излезе около 100 лв, по спомени. Успех!
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта