Бихте ли живели на село?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Бихте ли живели на село?

Мнениеот Алиса_В » 18 Яну 2019, 12:06

В дилема съм как да постъпя. Имаме семейна къща, която е в доста добро състояние, но е на село. Да, съвсем близо е до Варна, но си е извън града все так. И двамата с приятеля ми учим или работим във Варна, но живеем на квартира и се сещате колко много са ни разходите.
Притеснява ме това ежедневно пътуване, особено пък зимата. От друга страна ще да не плащаш наем определено е облекчение за бюджета. :scratchheadblue:
Вие как бихте постъпили, бихте ли живели на село и защо?
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Бихте ли живели на село?

Мнениеот blaze » 18 Яну 2019, 12:16

Много е щекотлив въпроса :grin: В смисъл че решението зависи от много фактори и е доста индивидуално за всеки - според приоритетите му.
Аз лично не бих напуснала града никога. Шофирам, така че не е проблема в това. Просто на мен като човек, ми допада лудницата в големия град. Осъзнавам многото минуси на живота в града, обаче за нищо не бих заменила културния живот, разходките сред тълпата, когато се чувствам никой и мога да се рея в мислите си.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Бихте ли живели на село?

Мнениеот Dust » 18 Яну 2019, 12:23

И аз съм градско чедо, не си представям да живея извън града. Но при мен причината е друга - не обичам да пътувам. И да си го причинявам ежедневно ще е ужас за мен.
Иначе, ако не беше това обстоятелство, май не бих имала толкова против. Щях да си ходя до града за кино, театър, дискотека. Имам приятели, при които бих могла да преспивам.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Бихте ли живели на село?

Мнениеот Роуз » 18 Яну 2019, 12:34

Да, и даже мечтая за къща на село! С мъжа ми обичаме да ни е спокойно, тихо, да сме сред природата, а детето вече не е толкова малко, та да се притесняваме за болести и прочие. Бихме си пътували до града, но си е друго като знаеш, че вечерта отиваш на спокойно местенце, където ще чуваш само птички, скорци, а не колите и климатиците на комшията, примерно.
Отделно че въздухът в града е толкова мръсен, че като дойде есента и зимата направо е ад. Той е едната причина за честите кашлици при хората.
Във вашия случай, щом имате къща, която не изисква и ремонт дори, не бих се зачудила.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Бихте ли живели на село?

Мнениеот @Лорчето » 18 Яну 2019, 12:50

И аз бих живяла на село. Винаги съм искала да си имам градинка, да си засадя цветя, ако щеш и зеленчуци да си отглеждам. Харесвам ми да работя с ръцете си и да съм близо до природата.
@Лорчето
 
Мнения: 61
Регистриран на: 14 Ное 2018, 15:07

Re: Бихте ли живели на село?

Мнениеот Аля » 18 Яну 2019, 13:04

Няма да мога да издържа дълго на село. Да, за няколко дни ще ми е супер. Тоест, ако имаме къща за уикендите, ще си ходим да релаксираме като ни писне. Иначе живота в града ми харесва.
Да не говорим, че за хора с деца е и удобно - кое на танци, кое на детски рожден ден...Трудно ще е от селото да се хвърчи до града за по един-два часа.
Аля
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Яну 2019, 13:26

Re: Бихте ли живели на село?

Мнениеот Съни » 18 Яну 2019, 13:08

Преценете си дали пътя е хубаво, тоест дали ще е готино всеки ден да пътувате. Ако е разбит, ще е кофти тръпка.
Също така, ако много рано отивате на работа, пак ще е свързано с още по-ранно ставане.
Отоплението на къща пък е различно от това в апартамент. Ако не е решен този въпрос в къщата, тепърва ще инвестирате доста средства или ще студувате.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Бихте ли живели на село?

Мнениеот Алиса_В » 18 Яну 2019, 13:20

Дам, това с отоплението е на дневен ред. За жалост, там ще се наложат промени, които не биха били много евтини. Но пък е дългосрочна инвестиция, едва ли би било излишно.
Иначе, ние нямаме още деца, затова не ни пречи в това отношение пътуването. А и двамата обичаме да сме сред природата, на спокойно.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Бихте ли живели на село?

Мнениеот Тео Чирпанлийски » 19 Яну 2019, 15:37

Стига да е модерно село, с комуникации.
Тео Чирпанлийски
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Окт 2016, 18:16

Re: Бихте ли живели на село?

Мнениеот Frac » 21 Яну 2019, 13:27

Толкова съм свикнала с града, че ще ми бъде трудно, ако се наложи. Но пък нали знаете, ако се наложи-щеш нещеш -се приспособяваш.
Не знам, според доста мои познати селото си има своите предимства-по-чист въздух, тишина, по-малко болести, по-качествена храна и близост до природата.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron