Редуването на училищните смени много изморява детето ми!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Редуването на училищните смени много изморява детето ми!

Мнениеот Fury » 18 Яну 2019, 13:47

Не знам вашите деца дали са така - да им "въртят" смените всеки месец или на два месеца, но при нас е много неприятно. Като е втора смяна, приключват почти в 18ч, което е направо съсипване за деца във 2-3 клас.
Говорихме с учителите, нямало начин да е другояче, заради липсата на място. И се ядосах, че заради тия делегирани бюджети опропастиха цялото образование. До нищо добро не доведоха.
При вас как е, децата изморяват ли се повече, променихте ли нещо?
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Редуването на училищните смени много изморява детето ми!

Мнениеот Вив » 18 Яну 2019, 15:11

Май проблемът е в липсата на база. Затова редуват смените така. То не че променя фактите, но решението е в повече училища и по-големи бази. Сега само се чудят как да привлекат повече ученици, за да вземат пари.
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Re: Редуването на училищните смени много изморява детето ми!

Мнениеот Светлето » 18 Яну 2019, 15:23

Като учител само ще потвърдя, че тази история с редуването на смените наистина е заради многото ученици.
И моето дете каталясва. Съответно спря да ходи на повечето извънкласни занимания, защото да го водим след 6 тепърва, си е направо инквизиция.
Не виждам как ще се променят нещата обаче. Стараем се вкъщи да почива и да се наспива, друго не можем да променим.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Редуването на училищните смени много изморява детето ми!

Мнениеот viviann » 18 Яну 2019, 15:25

В нашето училище са все първа смяна, което е супер. Знам че в повечето не е така. Дано не решат и тук да го направят, че детето ходи на спорт, на уроци по чужд език. Тогава съвсем няма да сколасваме.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Редуването на училищните смени много изморява детето ми!

Мнениеот maia the bee » 18 Яну 2019, 15:29

Точно днес четох, че има наредба всички училища да са една смяна. То хубаво има наредба, ама да обяснят на училищата, които са приели ученици, които сградата наведнъж не може да поеме, как да се справят сега. Отгоре спуснаха това с бюджетите, сега обаче извиват ръцете на директорите да минат на едносменно обучение. Тъпо, ама тъпо!
Не вярвам и да успеят да го приложат...
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Редуването на училищните смени много изморява детето ми!

Мнениеот Валерия М » 18 Яну 2019, 16:02

Моят син е 2-ри клас и също им се въртят смените. Ужасно е, вечер не избутва до 21ч. А иначе си е палав. Много каталясва. Предиобед, когато са свежи, през месец карат занималня, а следобед, когато вече са изморени - почват новия материал. Отвратително е.
Дано е вярно това с наредбата и да се намери начин да се приложи, най-вече.
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Редуването на училищните смени много изморява детето ми!

Мнениеот Влади » 28 Яну 2019, 14:53

Явно сме от късметлиите, чиито деца са само една смяна. Наистина звучи недомислено и неприятно, ама пустото делегиране на бюджети доопропасти системата.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта