Подходящо ли е да заведа 2-годишното си дете на куклен театър?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Подходящо ли е да заведа 2-годишното си дете на куклен театър?

Мнениеот Гери Василева » 06 Фев 2019, 10:26

През зимата ми е много трудно да измислям разнообразни занимания и се чудя дали да не я заведа на куклен театър. Има интересни представления и часовете са ми удобни. Не знам дали би издържала цялото представление и доколко ще е тиха в залата. Не съм ходила на куклен театър от 100 години :mrgreen:
Вие кога заведохте вашите мъници и как мина, хареса ли им?
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Re: Подходящо ли е да заведа 2-годишното си дете на куклен театър?

Мнениеот Петя Георгиева » 06 Фев 2019, 11:03

Аз още не съм водила моето, може би като стане на 4 бих пробвала. Много е активно, шумно, трудно се заседява на едно място. Не знам дали няма да пречим повече, отколкото да се насладим на представлението :lol:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Подходящо ли е да заведа 2-годишното си дете на куклен театър?

Мнениеот Karina_85 » 06 Фев 2019, 11:05

И според мен е малко. Да не говорим сега в затворените помещения какви развъдници на бацили е.
На тази възраст може да си правите куклен театър вкъщи, с кукли за пръсти. И онлайн се продават.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Подходящо ли е да заведа 2-годишното си дете на куклен театър?

Мнениеот velvet_81 » 06 Фев 2019, 11:16

Зависи от детето и от самото представление. Има такива, които са подходящи и за най-малките. Наскоро в града ни играха "Дядо вади ряпа", например.
А и винаги можете да седнете в края на реда и да излезете бързо, ако се наложи. Аз бих опитала, най-много да пия една студена вода за купените билети :grin:
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Подходящо ли е да заведа 2-годишното си дете на куклен театър?

Мнениеот IvanovA_Stef » 06 Фев 2019, 11:23

Водих моите почти всяка седмица на куклен театър, много обичаха и искрено се забавляваха! И аз покрай тях даже :mrgreen: Смятам, че им влияе много добре и ги учи не само на общуване с другите, но и на любов към изкуството. Какво толкова, ако детето се разходи отстрани или се смее високо? Не го мислете, ами го водете да се забавлява.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Подходящо ли е да заведа 2-годишното си дете на куклен театър?

Мнениеот Ani_ » 06 Фев 2019, 11:37

Чела съм, че 2-годишните деца могат да задържат вниманието си около 20 минути. После е нормално да се раздвижат, разсеят и т.н. Представлението мисля че е 40 минути. Не е такава драма, че може да стане шавлива през втората половина. А и всяка форма на изкуство дисциплинира, дава нови усещания, нови емоции.
Моето е още малко за подобни мероприятия, но с удоволствие бих го завела след втората годинка. :thumbup:
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Подходящо ли е да заведа 2-годишното си дете на куклен театър?

Мнениеот Влади » 06 Фев 2019, 12:07

Аз моето момиче го заведох някъде между 2 и 3 годинки. Не съм имала проблеми, а така се радваше.
Но точно в грипавите периоди бих се въздържала, много родители си ги водят и болни там.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Подходящо ли е да заведа 2-годишното си дете на куклен театър?

Мнениеот viviann » 06 Фев 2019, 16:18

Моите бяха като торпеда. Толкова рано не бих ги завела. Те 5 минути не стояха на едно място. Вряха и кипяха. Иначе всяка среща с изкуство е препоръчителна, но човек сам трябва да си прецени детето - дали ще го гледат накриво, защото пречи и на другите да чуват, или ще си кротува и ще се смее само :smile:
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Подходящо ли е да заведа 2-годишното си дете на куклен театър?

Мнениеот Malina » 06 Фев 2019, 19:03

Зависи от детето, ако е по-спокойно, заглежда се в такива неща, не се страхува от тъмното, може да му е интересно. Най-добре е да пробвате, но да сте в готовност да си тръгнете веднага, когато се почувства некомфортно. :) хубаво е, че искате да водите децата си по такива места.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Подходящо ли е да заведа 2-годишното си дете на куклен театър?

Мнениеот Светлето » 27 Мар 2019, 11:14

Може поне да се пробва. Ако не му се стои, ставате и си тръгвате. Иначе съм много ЗА кукления театър, изключително добро забавление за деца е!
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron