Избор на квартал в София при закупуване на жилище

Похвалете продукт, магазин, фирма или се оплачете от некоректно обслужване, некачествена стока, опит за измама. Споделете мнение или открийте отзив за продукт, услуга или институция.

Избор на квартал в София при закупуване на жилище

Мнениеот Lady M » 08 Фев 2019, 13:55

Здравейте, с мъжа ми обмисляме да си купим наше жилище вече и е на дневен ред най-важното - в кой квартал на София да е. Не сме "вързани" към определен район, защото нямаме дете, а работата на мъжа ми и без това е свързана с много пътувания и командировки.
Изключвам и тузарските квартали, като Лозенец, например, колкото и да ми харесва там :lol:
Нещо, което да съчетава добра инфраструктура, не много замърсен въздух и поносими цени на имотите.
Благодаря предварително!
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Re: Избор на квартал в София при закупуване на жилище

Мнениеот Валентин П. » 08 Фев 2019, 14:42

Един от добрите квартали е "Стрелбище" - има си и училища, и детски градини.
Също може би и "Гео Милев", макар да е в друг район. Развити квартали, които не са много мръсни.
Валентин П.
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Фев 2019, 14:39

Re: Избор на квартал в София при закупуване на жилище

Мнениеот _Лилия_ » 08 Фев 2019, 14:46

Подкрепям мнението за "Стрелбище" и добавям "Илинден". Има пак всякакви детски заведения, но и не е толкова застроен и шумен. Не е много далеч от центъра - има удобен и редовен транспорт. Живея там и ми се струва добър вариант за квартал в столицата.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Избор на квартал в София при закупуване на жилище

Мнениеот flip » 08 Фев 2019, 14:51

Защо не помислите за вариант в близост до София, но не В София? Не знам как вървят цените на имотите, но като жител на София, с удоволствие бих зарязала всичко в името на малко тишина и спокойствие, поне вечер или през уикенда. Просто ме изморява тази лудница.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Избор на квартал в София при закупуване на жилище

Мнениеот Блясък » 08 Фев 2019, 14:55

Аз съм за Света Троица или Красно село. Пак са на поносимо разстояние от центъра, има зеленина, паркове, детски градини, има си места за пазаруване. Сега нямате дете, но в един момент факторът градина/ училище ще е много, много важен :thumbup:
Блясък
 
Мнения: 37
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:52

Re: Избор на квартал в София при закупуване на жилище

Мнениеот Rainy mood » 08 Фев 2019, 15:01

"Изток" е хубаво място. Да, строи се и там, но сякаш с мярка. Има паркове, добра е инфраструктурата.
Rainy mood
 
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:53

Re: Избор на квартал в София при закупуване на жилище

Мнениеот maia the bee » 08 Фев 2019, 15:08

За жалост, повечето от гореизброените квартали са със скъпи имоти. Нормално е - хубавото място продава хубави имоти, съответно и по-скъпи.
Илинден и на мен ми е любим. Иначе, аз съм в "Хаджи Димитър", който смятам е не лош квартал. Има си всичко необходимо, дори и за семейства с деца - през градинките и парковете, детските градини и училищата. Не е невъзможно да стигнеш пеш до центъра, не са в другия край на гара/ летище. Смятам че е добър вариант :thumbup:
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47


Назад към Похвали се, оплачи се, намерете или дайте своето мнение!

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта