Планираме морска почивка в Гърция - доволни ли сте от условията и цените там?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Планираме морска почивка в Гърция - доволни ли сте от условията и цените там?

Мнениеот blaze » 11 Фев 2019, 10:50

За първа година ще се хвърлим в море, различно от Черно море :mrgreen: , образно казано! Падаме си традиционалисти, но тази година ще си направим в Гърция. Нещо, последните години в България ми дойде в повече простотията, а и не се съобразяваме с малки деца.
Дали е по-разумно и изгодно да е през агенция? Наистина ли плажовете там са по-хубави и чист? Как е обслужването и отношението към нас, българите? А и места да препоръчате, няма да е излишно, поне за ориентир.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Планираме морска почивка в Гърция - доволни ли сте от условията и цените там?

Мнениеот Ani_ » 11 Фев 2019, 11:55

Ние сме ходили 2 поредни лета в Гърция на море и сме много доволни. Ходим на едно и също място - Керамоти. Много е хубаво там, хубав пясък, хубав плаж, а и нямаше от онези таралежи. Плажната ивица е доста дълга, около 7 км. Препоръчвам като място за почивка в Гърция.
И от обслужването съм доволна.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Планираме морска почивка в Гърция - доволни ли сте от условията и цените там?

Мнениеот Ася_Н » 11 Фев 2019, 12:35

Ние ходихме миналото лято на о-в Скопелос. То си беше маршрут Пелион-Скопелос-Скиатос.
Много живописен остров - зелено е, няма лудница, като изрисувано е навсякъде. И хората са дружелюбни. Препоръчвам го, ако търсите истинска почивка. Плажовете бяха каменисти, но другите преимущества компенсираха. :grin:
Ася_Н
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Яну 2019, 14:33

Re: Планираме морска почивка в Гърция - доволни ли сте от условията и цените там?

Мнениеот _Лилия_ » 11 Фев 2019, 12:39

Като прочетох за каменистите плажове - ако изберете дестинация с повечко камъни, непременно аква обувки. Помагат и за таралежите, и за камъните. :thumbup:
На Катерини също ще са нужни аква обувки. Това от личен опит вече го казвам. Иначе откъм отношение към нас нямам никакви забележки.
Цените - ако не е нещо лъскаво със 100 000 услуги, няма да ви излезе по-скъпо, отколкото тук в България.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Планираме морска почивка в Гърция - доволни ли сте от условията и цените там?

Мнениеот Съни » 11 Фев 2019, 12:53

И на о-во Тасос си трябват аква обувки :wink:
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Планираме морска почивка в Гърция - доволни ли сте от условията и цените там?

Мнениеот Glow » 11 Фев 2019, 13:02

Предполагам си знаете, но да не отидете в най-голямата жега, юли и август! :mrgreen: Или юни или септември в Гърция.
Като цяло там се съмнявам, че ще попаднете на кофти обслужване. Хората знаят как да печелят пари, а и на гърците това им е основния бизнес все пак - туризма.
Доста пъти съм ходила в Гърция на море, едно от местенцата, които много ясно съм запомнила и препоръчвам е непопулярното островче Елафонисос. Плажът е див, но в хубавия смисъл. Няма шезлонги, чадъри. Прекрасни пясъчни ивици на Симос бийч, Панагица, и наистина много чиста вода.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Планираме морска почивка в Гърция - доволни ли сте от условията и цените там?

Мнениеот Lana » 11 Фев 2019, 13:19

Kanali beach също не е лош вариант - пясъкът е по-едър, не се лепи и лесно се почиства, което не е за подценяване. Дълъг е самият плаж и не става изведнъж дълбоко във водата, което пък с фактора деца е много важно.
Наоколо има избор и на други плажове, на 10-15 минути разстояние с кола.
Има хубава крайбрежна алея със заведенийца.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Планираме морска почивка в Гърция - доволни ли сте от условията и цените там?

Мнениеот Ива Тодорова » 11 Фев 2019, 13:28

На нас много ни харесва на Неа Ираклица. Даже второ лято ходихме там. Те са няколко селца едно до друго, освен Ираклица. Има хубави плажове, детски площадки, магазини за храна. Кавала е близо. Абе, не е скучно местенце, заслужава си по мое мнение!
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Планираме морска почивка в Гърция - доволни ли сте от условията и цените там?

Мнениеот Karina_85 » 05 Мар 2019, 11:32

И ние тази година ще хващаме пътя към Гърция. Направили сме си вече резервация даже. Дано всичко е наред, но лоши отзиви не съм чула.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Планираме морска почивка в Гърция - доволни ли сте от условията и цените там?

Мнениеот Вики{} » 28 Мар 2019, 15:09

Никога не сме ходили на море там, а така ми се иска. Нашето Черноморие вече ми е втръснало - отношението, мизерията, страха от неприятни изненади... :sad:
Аватар
Вики{}
 
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2018, 11:04

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта