Наистина ли с Вит.С мога да сваля старата боя от косата?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Наистина ли с Вит.С мога да сваля старата боя от косата?

Мнениеот Клер » 20 Фев 2019, 12:32

От доста години съм с черна коса, но гарвановочерна. Обаче не ми допада, просто няма начин да я изсветля, за да я боядисам в друг цвят.
После някъде прочетох за сваляне на старата боя за коса с ампули вит.С и ми стана интересно дали е възможно.

Рецепта:
Смесват се натрошени на прах таблетки витамин C и бебешки шампоан, сместа се маже на суха коса, стои 45-60 минути и се отмива.

И тъй като съм пробвала какво ли не, без да има ефект, а това не изисква много средства, се реших и аз. Купих си 1 опаковка 40 таблетки витамин и 1 бебешки шампоан. Строших всички таблетки и в чаша ги смесих с шампоан, колкото да мога да си намажа цялата коса (дълга ми е малко под раменете). Стоях 1 час и отмих. Еми честно казано не очаквах чак такъв резултат - косата ми беше доста по-светла. Предполагам, че ще трябва още малко време, тоест още 1-2 процедури, за да изсветлее, колкото искам, но ще направя почивка с подхранващи маски и след месец ще опитам пак.

Някоя подлагала ли се е на това, дали ще успея съвсем да изсветля цвета, и дали се уврежда по някакъв начин косъма?
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Наистина ли с Вит.С мога да сваля старата боя от косата?

Мнениеот Lucy » 20 Фев 2019, 12:37

Нали има така наречения remover, който е точно за сваляне на старата боя? Защо ви е да тествате разни несигурни начини...
Lucy
 
Мнения: 66
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:31

Re: Наистина ли с Вит.С мога да сваля старата боя от косата?

Мнениеот Ani_ » 20 Фев 2019, 12:39

Кумата ми веднъж опита така да махне черния цвят, но при нея нищо не се получи. Дали има значение самият шампоан?...Помня че много надежди възлагаше, а накрая нямаше промяна.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Наистина ли с Вит.С мога да сваля старата боя от косата?

Мнениеот Съни » 20 Фев 2019, 12:44

Аз съм се подлагала на такова нещо, само че използвах течен вит.С. За всеки случай използвах и балсам. При мен целта беше да стане от тъмно кестеняво до към тъмно русо. Получи се добре, доволна съм .
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Наистина ли с Вит.С мога да сваля старата боя от косата?

Мнениеот Тита » 20 Фев 2019, 12:49

Наистина ли пада боята до естествения ви цвят или просто има леко изсветляване, защото съм решила да си правя руси кичури и за да станат такива каквито искам ( бели ) трябва да сваля кафявата боя, въпреки че последно съм се боядисвала кафява преди 7 месеца. Бих искала да ме посъветвате какво да направя в случая. :smile:
Тита
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Яну 2019, 10:26

Re: Наистина ли с Вит.С мога да сваля старата боя от косата?

Мнениеот Клер » 20 Фев 2019, 12:52

Не мисля, че има значение марката на бебешкия шампоан, както и дали вит.С е течен или на таблетки. Поне във видеото, което гледах не беше конкретизирано.

Тита, с витамин С няма как да ти стане естествения свят ,просто изсветлява малко косата с около 1-2 тона. Зависи от цвета на косата и от това колко често си правила процедурата с вит. С. Според мен в твоя случай белите кичури ще станат и без допълнително да се изсветляваш, стига да ти е добра фризьорката. Все пак ако искаш пробвай и една - две маски с витамин с,няма да ти навредят на косата.
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Наистина ли с Вит.С мога да сваля старата боя от косата?

Мнениеот Алиса_В » 20 Фев 2019, 12:57

Не е толкова неизвестен този метод, щом аз го знам :mrgreen:

2 години бях с червена коса, боята падна почти изцяло с вит.С. Стоях около 2 часа.
40 таблетки витамин С и шампоан. Сега не съм тъмно червена, а медена. Ужасно съм доволна, а цвета, който се получи е направо страхотен.
Косата ми изобщо не изсъхна, даже ми се струва, че е по-мека :thumbup:
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Наистина ли с Вит.С мога да сваля старата боя от косата?

Мнениеот Innerlane » 20 Фев 2019, 17:59

Черното е най-упоритият цвят за сваляне, а червеното - най-лесният, така че не е съвсем същото. Освен това има огромно значение дали боята, с която е била боядисвана косата, е била амонячна или безамонячна - безамонячната се отстранява значително по-лесно. За да се свали черна амонячна боя, напластявана с години, витамин С няма да помогне, а си трябва от най-силните обезцветители. Аз съм го правила, после ходих с медено-оражнево два месеца, преди да мина на желаното бургундско червено.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Наистина ли с Вит.С мога да сваля старата боя от косата?

Мнениеот Dalia » 20 Фев 2019, 19:08

аз не съм чувала но може и да е възможно, но черното и русото са най-упоритите цветове и за тях малко странно ми се струва.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта