Как да овкуся изварата, за да ми е вкусна?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Как да овкуся изварата, за да ми е вкусна?

Мнениеот Ani_ » 28 Мар 2019, 12:13

Отскоро почнах да ям вечер по 100-150 грама извара, но вкусът й ми е много гаден и едвам издържам, докато я ям. :sad: Та, въпросът ми е как си овкусявате изварата, дайте идеи, моля ви! Хранителният режим, който спазвам включва ежедневно извара, няма отърване :shock:
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Как да овкуся изварата, за да ми е вкусна?

Мнениеот viviann » 28 Мар 2019, 12:20

По принцип не я ям, защото и на мен ми е зверски гнусна, заменям я с котидж сирене. Излиза малко по-солено като цена, но на вкус е супер, а и все пак не ям килограми :grin:
Та, за изварата:
Пробвай да я разбъркаш с кисело мляко, със заквасена сметана, с краставици, може и кисели, с печени или пресни чушки, с шарена сол или някакви подправки, с варено яйце.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Как да овкуся изварата, за да ми е вкусна?

Мнениеот Good girl » 28 Мар 2019, 12:27

Май само на мене са ми вкусни "буламачи" като извара, овесени ядки, тофу и т.н. :mrgreen:
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

Re: Как да овкуся изварата, за да ми е вкусна?

Мнениеот Кери » 28 Мар 2019, 12:28

Най-вкусна изварата става като се забърка с няколко белтъка и един жълтък в тефлоновия тиган, без мазнини (или с малко нерафинирано олио, което е в пъти по-полезно и богато на ненаситени мазнини от зехтина и др.). Така се получава много добра вечеря, микс от бързо и бавноусвояеми белтъчини, с малко мазнини и без въглехидрати. Може да се гарнира с пресни домати или други зеленчуци.
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Re: Как да овкуся изварата, за да ми е вкусна?

Мнениеот IvanovA_Stef » 28 Мар 2019, 12:31

Като бях на диета преди, ядях изварата така: 100 гр извара, 50 сирене, пресни домати и краставици, колкото душа ти иска. Бъркаш всичко и нападаш. Изяждах промишлени количества от изварата и си свалях, а и бях винаги сита.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Как да овкуся изварата, за да ми е вкусна?

Мнениеот Невена Стоянова » 28 Мар 2019, 12:35

Изварата е най силният източник на изчистване на организма от токсини, много е полезна. Аз ям с кисело мляко нисък процент, има много варианти. Например, ако искам сладичко, ям извара с петмез от цвекло, плюс мляко по избор. Вкусно е доста. Може с чесън - много добро за укрепване на имунната система.
Друг вариант е да се смеси с пресни или замразени плодове, особено лятото.
Невена Стоянова
 
Мнения: 48
Регистриран на: 13 Дек 2018, 10:56

Re: Как да овкуся изварата, за да ми е вкусна?

Мнениеот Валерия М » 28 Мар 2019, 12:41

Радвам се, че не само аз съм оценила вкуса на изварата с мед. Аз й слагам и натрошени орехови ядки и кисело мляко. Много често я използвам и за сгъстяване на зеленчукови крем супи, защото си ги правя без никаква мазнина или други сгъстители, само от сварени и пасирани зеленчуци.
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: Как да овкуся изварата, за да ми е вкусна?

Мнениеот Fury » 28 Мар 2019, 12:43

С ванилия и нарязана на кубчета ябълка или круша ми е любима.
А лятото слагам мента и пъпеш, ягоди, или някакви горски плодове. После замразявам. Ако ми се иска още по-сладичко бyхам и малко стевия. :cool:
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Как да овкуся изварата, за да ми е вкусна?

Мнениеот _Лилия_ » 28 Мар 2019, 12:46

Истинската няма нищо общо с тази, която се продава. В магазина истинска няма - това е по-скоро прецедено кисело мляко, си мисля аз. От какво се прави не искам и да знам, че да е 2лв/кг. Единственият начин е да си купиш от някъде истинско мляко и сама да си я правиш. Според мен си заслужава. :thumbup:
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Как да овкуся изварата, за да ми е вкусна?

Мнениеот velvet_81 » 28 Мар 2019, 12:49

Лилия е права, най-добре си я направи вкъщи. Не отнема много време наистина.
Иначе, по въпроса ти: смеси я с малко кисело мляко за гладкост, прибави подправки, каквито обичаш - сол, черен пипер, чесън, копър, червен пипер (което ти харесва). Може и пасирано яйце, кисела краставичка, маслини, шунка. Или пък с прясна салата. Може и простичките бъркани яйца с извара. Варианти има много. :smile:
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта