Бабите - помагат или пречат във възпитанието на внуците?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Бабите - помагат или пречат във възпитанието на внуците?

Мнениеот Петя Георгиева » 02 Апр 2019, 09:55

Макар да осъзнавам, че едва ли съм единствената с подобна драма, ще си споделя мъката :oops:
Имате ли и вие проблеми с разглезването от страна на бабите? Детето е на 3г. почти и до такава степен е разглезен от баба си, че вкъщи ли е, ходи само при нея, защото за всичко му се угажда. Случвало се е да каже "Мамо, не те обичам". Тръгне ли си бабата, идва и пак много ме обича :wink: Не му ли угодиш нещо, започва да се тръшка.
Споделете вашия опит за това налагане от страна на децата и за прякото или косвено вмешателство на бабите във възпитанието.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Бабите - помагат или пречат във възпитанието на внуците?

Мнениеот Matilda » 02 Апр 2019, 10:01

Свекърва ми е учителка,30 години все с деца се е занимавала,определено има подход и към малки и големи,но като всяка баба мнооого глези внучетата си!
След всяко гостуване в Пловдив за два дена не мога да си позная после детето, ама бързо я вкарвам после в правия път :mrgreen:
Тоест тя сама си се вкарва, едно е при баба друго при мама :wink: Така че, споко! Децата са умни, знаят кога и какво им е позволено.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Бабите - помагат или пречат във възпитанието на внуците?

Мнениеот Таня Иво » 02 Апр 2019, 10:26

И при нас това с глезенето го има. Научил се е, че баба му му дава и позволява всичко и й се качва на главата. Понякога тя чак не издържа.Но при мен тези номера не минават. :grin:
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Бабите - помагат или пречат във възпитанието на внуците?

Мнениеот Bobo Doll » 02 Апр 2019, 10:29

Може би зависи колко често ходят при баба си и дядо си. Ако е веднъж на два месеца, не мисля, че трябва да се притеснявате толкова, че детето ви ще се разглези. Ако обаче малчуганът е там всеки втори ден, може би трябва сериозно да си поговорите с възрастните си родители. Но гледайте да не се скарате веднага :grin: все пак ще искате пак да ви гледат детето :grin:
Може да ги накарате да си спомнят колко са били строги към вас - как са ви наказвали и колко много са изисквали. Това може да ги накара да осъзнаят колко много са изменили поведението си.
Аватар
Bobo Doll
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Мар 2018, 16:26

Re: Бабите - помагат или пречат във възпитанието на внуците?

Мнениеот Lady M » 02 Апр 2019, 10:34

Bobo Doll написа: Може да ги накарате да си спомнят колко са били строги към вас - как са ви наказвали и колко много са изисквали. Това може да ги накара да осъзнаят колко много са изменили поведението си.


Мдаа, опитвала съм този подход. Отговорът е: Внучето си е внуче, то е "преварена ракия", направо го обожаваме. :roll:

Като всяка баба и моята свекърва глези детето ни. Позволява й да си прави каквото иска като е при нея. Дразня се много на това, че постоянно я тъпче с нещо и режимът ни със спането отива по дяволите като е при нея. Преди 23 ч. рядко заспива като е там. :sad:
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Re: Бабите - помагат или пречат във възпитанието на внуците?

Мнениеот Mona_L » 02 Апр 2019, 10:50

Lady M написа:
Bobo Doll написа: Може да ги накарате да си спомнят колко са били строги към вас - как са ви наказвали и колко много са изисквали. Това може да ги накара да осъзнаят колко много са изменили поведението си.


Мдаа, опитвала съм този подход. Отговорът е: Внучето си е внуче, то е "преварена ракия", направо го обожаваме. :roll:

Като всяка баба и моята свекърва глези детето ни. Позволява й да си прави каквото иска като е при нея. Дразня се много на това, че постоянно я тъпче с нещо и режимът ни със спането отива по дяволите като е при нея. Преди 23 ч. рядко заспива като е там. :sad:


"Преварена ракия", но ако му позволяват всичко, скоро ще им се качи на главата и ще съжаляват, че не са му казвали "не" малко по-често. :sad:
Mona_L
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Фев 2018, 15:42

Re: Бабите - помагат или пречат във възпитанието на внуците?

Мнениеот Светлето » 02 Апр 2019, 10:53

Свекървата много се грижи за детето и го обича, нямам думи!
Единственият проблем е, че държи винаги на нейното и по всякакъв начин извърта нещата, но никога не е с лош умисъл. И двете сме със силни характери и малко трудно делим домакинството, защото всяка си има своите привички. Но като цяло се разбираме. Благодарна съм й, предвид това, че майка ми пък въобще не я е еня за внучето. :sad:
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Бабите - помагат или пречат във възпитанието на внуците?

Мнениеот Клер » 02 Апр 2019, 10:58

Отначало бяхме в много добри отношения, но след като се роди щерката започна много да ми се меси в отглеждането. Все казваше "ти не знаеш какво е да гледаш ревливо дете, да ти е палаво..." и тем подобни. Един ден и на мене не ми издържаха нервите и се поскарахме малко, но пък сега поне не ми се меси "много". От време на време пак се опитва, но гледам да избягвам недоразумения, за да не се създават конфликти. И сега сме добре, а и няма как, все пак живеем в една къща. :roll:
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Бабите - помагат или пречат във възпитанието на внуците?

Мнениеот Любомира » 14 Юни 2019, 09:25

Имаме късмета да имаме прекрасна баба, която се вслушва в нашите съвети и насоки. Иначе не знам как щяхме да ходим на работа просто...
Любомира
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Юни 2019, 08:59

Re: Бабите - помагат или пречат във възпитанието на внуците?

Мнениеот Валя.Танева » 18 Юни 2019, 09:58

Е, то зависи от много неща. И от бабите, и от родителите, и от децата. Могат да помагат, ако родителите наложат определени граници. Иначе е напълно възможно да настъпи анархия и да има своеволия.
Валя.Танева
 
Мнения: 44
Регистриран на: 08 Май 2019, 09:56


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта