Как да отбия по-бързо бебето?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Как да отбия по-бързо бебето?

Мнениеот Valya T » 23 Апр 2019, 14:04

Здравейте!
Не очаквах да ми се наложи да отбивам бебето по този начин, но от работата ме притискат да се връщам, защото колегите трудно се справят и с моите задължения. Това, обаче, означава да отбия бебето. Много ми е тъпо, че трябва да е за сметка на кърменето, връщането ми на работа, но понякога реалността не е особено приятна.
Имате ли идея как да стане по-безболезнено, леко и бързо? Не съм казала точно кога ще се връщам, но едва ли ще ми дадат месеци аванс.
Захранена е, но И кърмя между храненията. Тоест, в нещо като преходен период сме.
Valya T
 
Мнения: 49
Регистриран на: 20 Фев 2019, 11:54

Re: Как да отбия по-бързо бебето?

Мнениеот sky_100 » 23 Апр 2019, 14:10

Много кофти, че трябва да си причинявате и този стрес взаимно. Защото стресът не е само за бебето, но и за майката. Трябва да се внимава с подпушване на млечните канали, след като отбиването няма да се случи по естествен път. Бих те посъветвала да се консултираш с консултант по кърмене - Ла Лече Лига или "Асоциация в подкрепа за кърменето". Иначе, моят опит не знам доколко е приложим при теб - моето дете беше много привързано към мен и кърменето беше важна част от живота му. Отбих го на 1 година като го оставих при баба и дядо. Там не е плакала за мен и не е имало драми. Иначе не мисля, че щеше да се получи, ако постоянно бях наоколо.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Как да отбия по-бързо бебето?

Мнениеот Петя Георгиева » 23 Апр 2019, 14:18

И на мен ми се наложи да съкратя кърменето в един момент. Ето какво знам от консултант:
- първо е добре да се създаде нов начин за приспиване на детето. Може да се включи таткото по-активно в приспиването. Може да се създаде ритуал с четене на книжки, пеене на песнички и други.
- природните средства, с които може да намалиш кърмата са чай от салвия, зелеви компреси. Зелевите листа се измиват, начукват и охлаждат. После се налагат на гърдите за няколко часа.
- друг начин за намаляване на кърмата е като се кърми по-рядко детето.

За да търси по-рядко да суче, предлагай по-често твърда храна или пък вода.

Твърде рязкото отбиване може да даде точно обратния резултат. Бебето още повече да се привърже към сученето.

Не знам един месец дали ще ти стигне, бих си отпуснала поне 2.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Как да отбия по-бързо бебето?

Мнениеот Lady M » 23 Апр 2019, 14:24

Ако се налага отбиване, просто трябва да си твърда. В смисъл, да не отстъпваш, защото ще се разплаче и да кърмиш от съжаление.
Всичко ще трае няколко дни. Да, сигурно ще са тежки, но са няколко. А и след като нямаш друг избор.
Успех!
Lady M
 
Мнения: 67
Регистриран на: 08 Фев 2019, 12:23

Re: Как да отбия по-бързо бебето?

Мнениеот Matilda » 23 Апр 2019, 14:32

Сещам се за вариант кърмата да се замести с кисело мляко, например. Нека таткото да го приготвя и да дава шишето. Теб да не те вижда през това време. Вероятно ще трябва време, няма как изведнъж да мине на кисело мляко и твърда храна.
Предлагай нещо интересно, когато поиска да суче. Гушкай повече, пей песнички. Ако докато спи се размрънка, предложи водичка. Постепенно ще разредите кърменията.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Как да отбия по-бързо бебето?

Мнениеот Story_teller » 23 Апр 2019, 14:36

Аз някъде бях чела как можем да пропуснем кърменето за заспиване и реших да го ползвам в нашия случай. Е, не е план максимум, но е добро начало.
Започнах да я извеждам точно преди сън. Докато се друсне малко по разбитите ни тротоари и е заспала. Вечер заспиваше рано, към 20 ч, така че пак излизахме и се приспивахме по този начин. Постепенно остана само нощното кърмене, но то и за теб няма да е такъв проблем, ако остане за по-дълго. Опитай и така.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Как да отбия по-бързо бебето?

Мнениеот Ani_ » 23 Апр 2019, 14:41

В краен случай отиди на лекар и той ще ти предпише лекарства, с които да намалиш кърмата. Достинекс е едното, което знам, че е за тази цел.
Не е добър вариант, но е някакъв вариант, ако не сработят триковете, предложени по-горе.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Как да отбия по-бързо бебето?

Мнениеот maia the bee » 30 Апр 2019, 10:51

Сега има консултанти по кърмене. Посъветвай се с такъв. Аз се сещам за варианта да цедиш и замразяваш, ако държиш на кърменето. Обаче не знам дали имаш условията да го правиш на работното си място, на по-закътано някъде и да замразяваш във фризер?
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Как да отбия по-бързо бебето?

Мнениеот Blue eyes » 22 Май 2019, 15:18

Една позната го отби като се мажеше с онзи горчив лак. Тя също бързаше да се връща на работа и така. 2 намазвания и беше спрял да търси мляко.
Blue eyes
 
Мнения: 37
Регистриран на: 22 Мар 2019, 13:15


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта