До Венеция и обратно - насоки и впечатления

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

До Венеция и обратно - насоки и впечатления

Мнениеот Влади » 24 Апр 2019, 13:40

Май месец предстои да сбъдна една своя мечта - да посетя Венеция (и не само). Билетите са купени, хотелът - осигурен. Ясно ми е, че ще си изкараме страхотно, но бих се радвала на впечатления, какво ви е харесало най-много, къде непременно трябва да се отиде. Дори и да са не така популярните места или обекти. Даже бих се радвала да опозная мястото не като турист, а все едно живея там - хората, навиците...
Ще съм благодарна за идеи и насоки :smile:
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: До Венеция и обратно - насоки и впечатления

Мнениеот viviann » 24 Апр 2019, 13:47

Ходила съм няколко пъти - къде по работа, къде - за удоволствие.
Да пиеш кафе на площада Сан Марко, докато слушаш жива музика е едно от многото неща, които ще се запечатат в съзнанието ти и ще те връщат обратно към този град. Да се повозиш после в двуметровите гондоли и да слушаш как гондолиерът не спира да пее е другото, което още помня и ме кара да се усмихвам. :smile:
Пожелавам ти страхотно прекарване и много спомени. Май месец е идеален за почивка там - не е задушно и горещо все още.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: До Венеция и обратно - насоки и впечатления

Мнениеот Вив » 24 Апр 2019, 14:00

Посети Двореца на дожите - готическа сграда, която гледа към площад Сан Марко. Струва си да се разгледа.
Интересно за него е, че когато френският крал Анри IV видял двореца, възкликнал: „Ако не бях крал на Франция, щях да си пожелая да бъда дож на Венеция”!
Всъщност този дворец в миналото е бил нещо като седалище на управителя на Венецианската република. Сега е превърнат в музей, който е разделен на зали - Залата на Алената зала, Залата на философите, Залата на картата и на щита и Залата на Съвета.

Другото, което си струва да бъде направено е разходка до Мурано, Бурано и Торчело. До там се отива с лодка. Струва си парите, но ще ви е нужно и повече време. Посетете фабриката за стъкло в Мурано. В Бурано би ви било интересно да видите часовниковата кула и църквата. Къщите там са толкова шарени, радват окото.
В Торчело има манастир.
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Re: До Венеция и обратно - насоки и впечатления

Мнениеот _Лилия_ » 24 Апр 2019, 14:08

Музеят на Леонардо Да Винчи също е интересен. Дори и да не сте отявлени привърженици на изкуството, си мисля, че е грехота човек да не го посети. :smile:
Направен е по начин, който да е забавен и за децата. Има интерактивни панели, с които се сравняват различни творби.

Жалко, че ще изпуснете карнавалния сезон, който беше до 5 март тази година. Много е цветно и вълшебно през този период там.

Моста на въздишките едва ли има нужда да се препоръчва - ясно е, че е от задължителните за разглеждане обекти. :wink:
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: До Венеция и обратно - насоки и впечатления

Мнениеот Вики{} » 24 Апр 2019, 14:13

Бих ви посъветвала, ако ще посещавате двореца, да си вземете предварително билети. Тогава много по-бързо и спокойно ще влезете, иначе ви чака дъъълга опашка.
Същото се отнася и за базиликата. Има така наречените "skip-the-line" билети. Ще си спестите време и напрежение. :mrgreen:
Също така, май месец по принцип за нас не е особено топъл месец, но там ви съветвам да ползвате слънцезащитни продукти. Може да си е доста топло и да напича.
Аватар
Вики{}
 
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2018, 11:04

Re: До Венеция и обратно - насоки и впечатления

Мнениеот flip » 24 Апр 2019, 14:20

Ако не си проучила още - гондолите са сравнително скъпо удоволствие, ако няма друго семейство с вас, за да си поделите разходите :wink:

За мен лично Дворецът на дожите е задължителен за разглеждане. Ще преминете по Моста на въздишките, за да стигнете до килиите на затворниците. Затова и се нарича така - по този мост, който е покрит и има само съвсем мънички прозорчета, затворниците са преминавали и виждали за последно своите семейства. Затова се нарича "на въздишките". Килиите са като от филм за Граф Монте Кристо.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: До Венеция и обратно - насоки и впечатления

Мнениеот Клер » 24 Апр 2019, 14:27

Ето някои местенца, където можете да похапнете без да е голяма скъпня :grin:

Tentazioni Restaurant Cafe и Paradiso Perduto.

Казано накратко, влизайте в тези заведения, които са посещавани и от самите италианци :lol:
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: До Венеция и обратно - насоки и впечатления

Мнениеот Светлето » 28 Май 2019, 11:38

Никога не съм ходила, а така бих искала. Като чета разказите и препоръките, съвсем се размечтах.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: До Венеция и обратно - насоки и впечатления

Мнениеот Rossi Ross » 10 Юни 2019, 09:52

Ние ходихме миналата година. Много е важно да се улучи подходящото време - да не е задушно и влажно и да няма твърде много туристи. Тогава не е особено приятно изживяването.
На нас много ни хареса, бихме повторили, ако имаме тази възможност скоро :cool:
Rossi Ross
 
Мнения: 93
Регистриран на: 05 Дек 2018, 15:19


Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта