Доволни ли сте от електрическа четка за изправяне на коса - по-щадяща ли е?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Доволни ли сте от електрическа четка за изправяне на коса - по-щадяща ли е?

Мнениеот Миленита » 13 Май 2019, 11:55

Замислям се да си взема електрическа четка за изправяне на коса. Някой ползвал ли е такава? И доволен ли е? Колко време издържа косата права? Гледам, че не са скъпи, което още повече ме изкушава.
По клипчетата изглежда много лесно и бързо, просто прокарваш гребена и толкова. Моята коса е доста бухнала. Не искам да ползвам преса, за да не я изтощавам. Дали четката я щади повече всъщност или е на същия принцип като пресата?
Нямам време да я обдухвам всяка сутрин със сешоар, просто излизам много рано от вкъщи и не ми се занимава.
Някой ползвал ли е, за да сподели лични впечатления?
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Доволни ли сте от електрическа четка за изправяне на коса - по-щадяща ли е?

Мнениеот Блясък » 13 Май 2019, 12:23

Имам кръгла четка-сешоар, използвам я за по-лесно изсушаване на косата, много свикнах с нея. Моята коса си е права по принцип, така че не мога да кажа доколко добре и трайно изправя. На майка ми косата става много гладка, лъскава.
Блясък
 
Мнения: 37
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:52

Re: Доволни ли сте от електрическа четка за изправяне на коса - по-щадяща ли е?

Мнениеот Веси Вес » 13 Май 2019, 12:29

Имам такъв сешоар с приставка четка на Braun, който купих от магазин Бонжур преди много години и честно казано, без него съм заникъде. Цената беше около 80 лв. Доста мощен е - близо 2000 ват. За жалост, повечето от този тип сешоари за домашна употреба нямат особена мощност. Понякога се изправям само с него, друг път довършвам и с пресата отгоре. Ако не е този силен сешоар, ще съхне часове. С него съм готова за 10-15 минути.
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35

Re: Доволни ли сте от електрическа четка за изправяне на коса - по-щадяща ли е?

Мнениеот Таня Иво » 13 Май 2019, 12:51

Братовчедка ми ползва такава, обаче не мисля, че има нещо общо с пресата. Тя има гъста, чуплива коса. Някак я озапти, но определено не беше изправена и гладка. Вероятно ако я разделя и минава на пластове, а не наведнъж, ще има по-голям ефект, ама това са си мои разсъждения. Тогава пък ще отнема повече време.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Доволни ли сте от електрическа четка за изправяне на коса - по-щадяща ли е?

Мнениеот Кокетка » 13 Май 2019, 12:59

Аз имах и не бях никак доволна.
Нищо не прави. И моята коса е бухнала. Въпросната четка дори не можа да ми я заглади, просто си бях много добре сресана. Относно съсипването на косата, ами пак я гори. Поне да имаше смисъл от горенето, а то...
Кокетка
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Апр 2019, 11:37

Re: Доволни ли сте от електрическа четка за изправяне на коса - по-щадяща ли е?

Мнениеот *Пролет* » 13 Май 2019, 13:36

Не мисля, че има безопасен начин за сушене и изправяне на косата, освен да си я оставиш сама да изсъхне. Тази четка е в директен контакт с косъма и дори и да върши работа няма как да не го засегне. Още повече, че за да има ефект трябва и да е мощна.
Не съм пробвала, но за мен принципът е идентичен със сушенето със сешоар и четка, или въртяща четка като моята. Може да ползваш продукти за термозащита. Аз се суша и изправям активно и нямам проблем с косата.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Re: Доволни ли сте от електрическа четка за изправяне на коса - по-щадяща ли е?

Мнениеот Кети cat » 13 Май 2019, 13:52

Дали ще ви бухне косата с нея или ще я пригладите зависи изцяло от вас и от начина по който сушите. За приглаждане суша отгоре надолу,за обем в корените сменям посоката.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59


Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта