На 2 години, а яде само пасирана храна!

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

На 2 години, а яде само пасирана храна!

Мнениеот Гери Василева » 21 Май 2019, 12:55

Все се надявах, че това е просто период и ще свикне да се храни като по-голямо дете вече, но не става и не става.
Яде си храната от детската кухня, но ако предварително съм я пасирала. Не иска нищо, което да отхапва или гризка. В чудо съм се видяла. Притеснявам се, че това не е добре за стомаха му. Най-много да се пречупи да изяде някоя солета или бисквита, но не и другата храна.
Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо и как се справихте? Повод за притеснение ли е?
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Re: На 2 години, а яде само пасирана храна!

Мнениеот Валерия М » 21 Май 2019, 13:43

Най-вероятно сте пропуснали времето, когато е трябвало да се предложи храна на парчета. На 2 години би трябвало да хапва ако не всичко, то почти всичко, при това не пасирано определено.
На твое място бих почнала към пасираното да оставям няколко малки парченца храна, под прикритие :wink: И бих увеличавала количеството на парченцата за сметка на пасираното.
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: На 2 години, а яде само пасирана храна!

Мнениеот Таня Иво » 21 Май 2019, 13:50

Имам приятелка с дете на почти 2 г., което също така, когато му се подаде в ръчичката хляб, солетки или нещо друго си ги яде без проблем, но когато му се дава ядене с лъжица, отказва да яде, ако не е пасирано. Отказва да дъвче, но няма някакъв здравословен проблем.
И на мен ми се струва, че просто сте изпуснали момента, когато се започва с по-едро смляна храна и така докато детето вече свикне и започне да си дъвче спокойно.
Може да започнеш да му поднасяш храната в интересна чиния, подредена по определен и интересен начин. Да има желание да си взима само от нея.
Прикачени файлове
Animal Sandwiches.png
Animal Sandwiches.png (377.07 KiB) Прегледано 1592 пъти
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: На 2 години, а яде само пасирана храна!

Мнениеот Таня Иво » 21 Май 2019, 13:50

Ето още една идея, в интернет изобилства от подобни:
Прикачени файлове
fullsizeoutput_8_large.jpeg
fullsizeoutput_8_large.jpeg (26.66 KiB) Прегледано 1591 пъти
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: На 2 години, а яде само пасирана храна!

Мнениеот София » 21 Май 2019, 13:57

И при нас имаше такъв период, не беше много дълъг, но беше много тегаво и изнервящо.
Ядеше само пасирана храната, иначе другите неща като солети, банички, курабии си ги гризкаше, обаче бавно и в малки количества. Омръзваше му. Пробвах с по-едра храна, но повръщаше лесно. В един момент се отказах и пак започнах пасирането. Нещата се оправиха покрай събиранията с една негова братовчедка, която е с няколко години по-голяма. В стремежа си да й подражава, прояде несмляна храна. Така че, потърсете някое по-голямо дете, което да му е компания и от което да взима пример.
За себе си стигнах до извода, че просто някои деца ги мързи да дъвчат, буквално! Не винаги нещата опират до навици и възпитание. Успех!
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: На 2 години, а яде само пасирана храна!

Мнениеот _Лилия_ » 21 Май 2019, 14:01

А пробвала ли си да не пасираш, а да намачкаш храната с вилица? Отначало може да е по-старателно, постепенно да я оставяш все по-малко намачкана.
Според мен си му е време да яде непасирана храна. Дори и да са ситни парченцата, а не като за възрастен. Нищо чудно вече да е свикнал с лесния начин да се храни, без усилия. Но всичко може да се промени, просто не се отказвай и бъди постоянна :smile:
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: На 2 години, а яде само пасирана храна!

Мнениеот Story_teller » 21 Май 2019, 14:08

Дъщеря ми отказа пюретата на година и нещо. Просто ги избутваше с погнуса. Но сама реши така. Тогава започнах да давам от общата храна, но по-ситно надробена.
Детето трябва да се насърчава да дъвче. След като може да гризка някои неща, значи може и по принцип. Иначе не се знае до кога ще продължи така.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: На 2 години, а яде само пасирана храна!

Мнениеот Matilda » 21 Май 2019, 14:14

Моето дете дълго време не искаше да дъвче готвената храна, с останалото нямаше проблем. Започна само, когато то си реши. Не виждам повод за притеснение. :thumbup: Няма голям човек, който да яде всичко пасирано, нали? :wink:
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14


Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта