Купувате ли домашни мезета по интернет?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Купувате ли домашни мезета по интернет?

Мнениеот Момчил Митев » 11 Дек 2019, 13:24

От много години насам вече не гледаме прасета на село... Няма кой да се занимава с това. Спомням си преди, когато баба и дядо бяха живи, гледахме по два шопара и всяка Коледа правихме суджуци, бахур... всякакви домашни вкусотии. Сега се налага да си ги купуваме от магазина и е излишно да споменавам, че нямат нищо общо с вкуса на домашно приготвените мезета.
Обаче има хора, които все още отглеждат животни на село и зимата си приготвят луканки, суджуци, пастърми... Виждам и доста обяви за продажба в интернет. Да ви кажа честно, много пъти съм се изкушавал да си поръчам. Едно, че ми се иска да си припомня хубавия вкус на домашно приготвени суджуци и второ – цената им е доста по-ниска от тази в магазините. Спира ме обаче страха, че не са проверени и не се знае произхода на месото, от което са направени.
Вие поръчвали ли сте домашни мезета по интернет? Има ли сигурен производител, на когото може да се има доверие?
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Купувате ли домашни мезета по интернет?

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 11 Дек 2019, 13:48

Да купуваш "домашни" мезета по интернет е лудост. Не знам кой е луд до такава степен...
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Купувате ли домашни мезета по интернет?

Мнениеот Момчил Митев » 11 Дек 2019, 14:23

Пенчо Кубадинский написа:Да купуваш "домашни" мезета по интернет е лудост. Не знам кой е луд до такава степен...


Ами има и такива хора... Пък може и да има читави производители... не зная. Затова питам.
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Купувате ли домашни мезета по интернет?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 11 Дек 2019, 16:00

Да бе! Ти не си добре! Как ще купуваш месо по интернет?! То в магазините контролът е под въпрос, а пък при домашните колбаси - хич го няма. Ако чак толкова много ти се иска да пипнеш някоя болест, само и само да си припомниш вкуса на детството - давай!
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Купувате ли домашни мезета по интернет?

Мнениеот Момчил Митев » 12 Дек 2019, 10:22

Добре де, разбрах ви "намека". :grin: Просто попитах... Добре, ако не ги поръчваш по интернет, а си ги купиш от някой познат на село? Така по-добре ли ще е?
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

Re: Купувате ли домашни мезета по интернет?

Мнениеот ganka67 » 13 Дек 2019, 12:39

Това да си ги поръчваш по интернет ми се струва направо абсурдно. Защо не пробваш да си купиш месото и да си ги приготвиш вкъщи?
ganka67
 
Мнения: 169
Регистриран на: 15 Окт 2019, 13:53

Re: Купувате ли домашни мезета по интернет?

Мнениеот Srock112 » 11 Авг 2022, 11:03

Аз лично предпочитам да си ги взема от магазин, а не през интернет
Srock112
 
Мнения: 25
Регистриран на: 08 Авг 2022, 17:40


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron