Схващане на пръста от работа с компютърна мишка. Има ли място за притеснение?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Схващане на пръста от работа с компютърна мишка. Има ли място за притеснение?

Мнениеот Калин Сотиров » 17 Фев 2020, 11:11

Здравейте! Искам да попитам има ли хора във форума с този проблем? Работата ми е свързана предимно с компютър и може да се каже, че поне 6-7 часа съм на него, без да броим часовете вкъщи, с които сигурно стават 9-10. От два дни забелязах изтръпване на показалеца на дясната ръка – пръста, с който натискам най-често бутона на мишката. Няма болка, но го чувствам някак странно – все едно леко вдървен. Според вас това дали се дължи на работата с компютъра? Някакво заболяване ли е? Никой от колегите ми до сега не се е оплакал от такова нещо.
Зная, че работата в седнало положение пред компютъра може да доведе до болки в рамото, врата, гърба и китката, но за изтръпване на пръста не успях да намеря информация. Трябва ли да се притеснявам?
Калин Сотиров
 
Мнения: 24
Регистриран на: 08 Яну 2020, 14:09

Re: Схващане на пръста от работа с компютърна мишка. Има ли място за притеснение?

Мнениеот Цвети Цветкова » 17 Фев 2020, 18:08

И аз работя на компютър през по-голямата част от деня. Схващала ми се е китката на ръката, но ми минава с разтривка. Ако има болка, мажа с диклофенак, фастум или каквото болкоуспокояващо и противовъзпалително имам под ръка. Предполагам, че схващането ти е от компютърната мишка, освен ако не си контузил пръста преди това. Едва ли има място за притеснение, но ако не мине след още 1-2 дни, хубаво е да отидеш на лекар.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: Схващане на пръста от работа с компютърна мишка. Има ли място за притеснение?

Мнениеот Паулу Коелюв » 18 Фев 2020, 18:28

Аз на твое място бих се притеснил. Това може да е знак за проблем, който в бъдеще да се усложни. Съветвам те да се консултираш с лекар. Освен, че ще ти предпише нужния медикамент, може да ти препоръча и техники за раздвижване.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

Re: Схващане на пръста от работа с компютърна мишка. Има ли място за притеснение?

Мнениеот Калин Сотиров » 19 Фев 2020, 11:14

Паулу Коелюв написа:Аз на твое място бих се притеснил. Това може да е знак за проблем, който в бъдеще да се усложни. Съветвам те да се консултираш с лекар. Освен, че ще ти предпише нужния медикамент, може да ти препоръча и техники за раздвижване.


Ами аз го мазах с диклак и като че ли поотмина, но днес започна да ми се схваща рамото... Май наистина трябва да отида на лекар...
Калин Сотиров
 
Мнения: 24
Регистриран на: 08 Яну 2020, 14:09

Re: Схващане на пръста от работа с компютърна мишка. Има ли място за притеснение?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 20 Фев 2020, 11:53

Според мен имаш сериозни основания да отидеш на лекар, щом схващането е продължило към рамото. Има вероятност и за плексит - често срещано е при хората, които са обездвижени на роботното място.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48


Re: Схващане на пръста от работа с компютърна мишка. Има ли място за притеснение?

Мнениеот Калин Сотиров » 22 Фев 2020, 15:28

marchinko73 написа:Вчера попаднах на тази статия. Може да е полезна в твоя случай: Упражнения за прочистване на лимфните задръствания при продължително седене

Много полезна статия. Благодаря!
Калин Сотиров
 
Мнения: 24
Регистриран на: 08 Яну 2020, 14:09


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта