Пълната или спиналната упойка е за предпочитане?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Пълната или спиналната упойка е за предпочитане?

Мнениеот delchev » 29 Юни 2020, 16:00

Здравейте! Тъй като за съжаление ми предстои трета операция, бих искал да чуя мнението на хора, които са минавали през това и на специалисти, ако може.
Операцията е на ингвинална херния и първия път ми сложиха спинална упойка. Всичко мина добре, като изключим момента на чувството, че си инвалид, преди да премине упойката. Втория път анестезиоложката също прецени, че е по-добре спиналната упойка, но така и не успя да ми я постави (надупчи ми гръбнака като пчелна пита)! Сериозно се притесних се да не засегне някой нерв при явно безуспешните си опити... Наложи се пълна упойка и честно казано след нея се чувствах добре, макар че съседите ми по легло казаха, че едвам са ме удържали, докато дойда на себе си. Нищо от това не помня. И въпреки че подписах някакви документи за анестезията преди операцията, така и не ми стана ясно коя от двете упойки е по-щадяща и по-безопасна. Може ли мнение по въпроса? Каква упойка да избера за предстоящата операция?
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Re: Пълната или спиналната упойка е за предпочитане?

Мнениеот CinemaFreak » 29 Юни 2020, 16:06

Хубаво е да оставите това на преценката на вашия анестезиолог. Всяка упойка е високо-рискова и не трябва да се подценяват негативните ефекти върху здравето на човека. Сега, за херния знам, че работят предимно с пълна упойка, но съм чувал за случаи на апендицит с местна...
Оставете го в ръцете на лекарите, колкото и да е страшно, те знаят най-добре.
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Пълната или спиналната упойка е за предпочитане?

Мнениеот Innerlane » 30 Юни 2020, 09:18

Ако има възможност за спинална, по-добре е да ви бъде поставена тя, защото не засяга централната нервна система. Проблемът в случая е, че сте попаднали на тотално некадърен анестезиолог. Съветвам ви да съберете пари за качествен екип и, ако трябва, дори да смените болницата. Да ви дупчат гръбнака на сто места е безобразие и като нищо наистина да свършите като инвалид!
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Пълната или спиналната упойка е за предпочитане?

Мнениеот marchinko73 » 30 Юни 2020, 09:30

Innerlane написа:Ако има възможност за спинална, по-добре е да ви бъде поставена тя, защото не засяга централната нервна система. Проблемът в случая е, че сте попаднали на тотално некадърен анестезиолог. Съветвам ви да съберете пари за качествен екип и, ако трябва, дори да смените болницата. Да ви дупчат гръбнака на сто места е безобразие и като нищо наистина да свършите като инвалид!

И аз имах такива притеснения, докато ме дупчеха... добре, че им се получи... при мен - от втория път :???: За в бъдеще, ако ми се наложи, ще правя по-обстойно проучване за анестезиолозите, защото честно казано не ги познавам и не зная кои са добри и кои тепърва се учат... Лекарката ми се стори доста млада и не съвсем опитна...
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Пълната или спиналната упойка е за предпочитане?

Мнениеот Калин Сотиров » 01 Юли 2020, 09:20

Слава Богу не ми се налага в момента, но ако за в бъдеще се наложи искам да попитам: Ясно е, че за избора на екип се плаща и идеята е да си избереш най-добрите специалисти в съответната болница. Въпросът е: какво правиш, ако не знаеш почти нищо за лекарите или операцията се налага да я правиш в друг град, където пък въобще си нямаш понятие кой кой е и с какъв опит?
Калин Сотиров
 
Мнения: 24
Регистриран на: 08 Яну 2020, 14:09

Re: Пълната или спиналната упойка е за предпочитане?

Мнениеот Innerlane » 04 Юли 2020, 14:00

Калин Сотиров написа:Слава Богу не ми се налага в момента, но ако за в бъдеще се наложи искам да попитам: Ясно е, че за избора на екип се плаща и идеята е да си избереш най-добрите специалисти в съответната болница. Въпросът е: какво правиш, ако не знаеш почти нищо за лекарите или операцията се налага да я правиш в друг град, където пък въобще си нямаш понятие кой кой е и с какъв опит?

Информираш се - информация из форумите, бол. Ако все пак няма откъде, то настояваш операцията да я направи завеждащият отделението и да му асистира анестезиологът с най-голям опит. В края на краищата в днешно време който плаща, той диктува хорото.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Пълната или спиналната упойка е за предпочитане?

Мнениеот delchev » 06 Юли 2020, 09:17

Лошото е, че информацията във форумите често е противоречива. Вече започнах да си мисля, че всичко си е на чист късмет... А каква е гаранцията, че като си платя за избора на екип, "опитните" лекари пак няма да оплескат нещата? За съжаление ми се е случвало. Между другото, като говорим за плащане, срещу което получаваме нещо, от магазина обикновено го вземаме със срок на годност или гаранция... При здравните услуги и в частност за операциите това защо не важи?
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Re: Пълната или спиналната упойка е за предпочитане?

Мнениеот marchinko73 » 07 Юли 2020, 09:09

delchev написа:Лошото е, че информацията във форумите често е противоречива. Вече започнах да си мисля, че всичко си е на чист късмет... А каква е гаранцията, че като си платя за избора на екип, "опитните" лекари пак няма да оплескат нещата? За съжаление ми се е случвало. Между другото, като говорим за плащане, срещу което получаваме нещо, от магазина обикновено го вземаме със срок на годност или гаранция... При здравните услуги и в частност за операциите това защо не важи?

Гаранция - Франция! Винаги могат да ти обяснят, че при всеки е различно и зависи как го понася организмът... Ще плащаш и ще се надяваш всичко да мине добре!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Пълната или спиналната упойка е за предпочитане?

Мнениеот Innerlane » 08 Юли 2020, 08:28

Болницата е здравно заведение, не магазин. Гаранции никой не пише, но в повечето случаи по-добре платеният и по-квалифициран персонал предлага по-добрата услуга.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Пълната или спиналната упойка е за предпочитане?

Мнениеот marchinko73 » 08 Юли 2020, 08:41

Innerlane написа:Болницата е здравно заведение, не магазин. Гаранции никой не пише, но в повечето случаи по-добре платеният и по-квалифициран персонал предлага по-добрата услуга.

Позволете да не се съглася с Вашето твърдение! Болниците в България отдавна не са "здравни заведения", а търговски дружества и действат точно като търговски обекти. И ние отдавна не сме пациенти, а по-скоро - клиенти. Съгласен съм, че принципно по-добре платения персонал предлага по-добри услуги, но в много то случаите, дори и след като си платиш (при това не малка сума), не получаваш адекватно обслужване. Бъдете здрави!
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта