Възможни ли е да получавам кожен проблем заради алкохол?

Възможни ли е да получавам кожен проблем заради алкохол?

Мнениеот insomnia » 04 Ное 2022, 00:10

Здравейте,

на 28 год. съм и от няколко години с моите приятели често злоупотребяваме с алкохола. Често се случва да пием бира, после да минем на нещо по-тежко и понякога по 2-3 дена така.

От около година забелязвам, че след подобни "забавления", обикновено до ден или два след злоупотребрата с алкохопол, получавам невероятен сърбеж по цялото тяло. Не мога да спя от това и трае по 1-2 дни и след това спира, докато отново не си причиня невероятното "забавление". Поради това смятам, че се дължи на алкохола.

В началото мислех, че е абстиненция, но не смятам, че е това. Нямам треперене на ръцете или някои от другите характерни симптоми. Консултирах се с фармацефт и той ми каза, че вереоятно долният слой на кожата ми се дехидратира и от там идва този дяволски сърбеж. Казвам ви, наистина е УЖАСНО, чувстрам го все едно организма ми се е възпалил.

Въпроса ми е, смятата ли, че се дължи на въпросната дехидратация на долния слой на кожата и как мога да оправя проблема? Когато започне сърбежа, пиенето на литри вода не помага. Единствено трябва да си изтрая наказанието и това е. Но, защо на останалите ми приятели не се случва същото?

Благодаря предварително!
insomnia
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Юни 2021, 16:55

Re: Възможни ли е да получавам кожен проблем заради алкохол?

Мнениеот Violetta » 04 Ное 2022, 00:35

Не е ли възможно да имате подагра, дори и на такава млада възраст?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Възможни ли е да получавам кожен проблем заради алкохол?

Мнениеот insomnia » 04 Ное 2022, 02:05

Предполагам, че е възмоно и да е подагра. Тук мога да добавя, че съм жена, но виждам и че при жените не е изключено.

Искам да добавя и че при приема на алкохол се дехидратирам страшно много. Ходя значително повече от повечто хора до тоалетна и на следващият ден имам нужда да приема големи количства вода през целия ден.
insomnia
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Юни 2021, 16:55

Re: Възможни ли е да получавам кожен проблем заради алкохол?

Мнениеот Violetta » 04 Ное 2022, 22:50

insomnia написа:Предполагам, че е възмоно и да е подагра. Тук мога да добавя, че съм жена, но виждам и че при жените не е изключено.

Искам да добавя и че при приема на алкохол се дехидратирам страшно много. Ходя значително повече от повечто хора до тоалетна и на следващият ден имам нужда да приема големи количства вода през целия ден.

Да не ви плаша, но подаграта е кошмар. Би трябвало да преминете през лекар-специалист, това обезводняване не е нормално.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Възможни ли е да получавам кожен проблем заради алкохол?

Мнениеот kya » 12 Ное 2022, 21:36

Здравей! Писах ти на лично. И аз имам.
kya
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Ное 2022, 21:26


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта