Първи признаци за ранна бременност

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Първи признаци за ранна бременност

Мнениеот Камелия » 24 Окт 2012, 14:16

Здравейте, от няколко месеца със съпруга ми правим опити за бебе, но явно нещата малко се проточиха във времето. Искам обаче да разбера, какви са първите признаци за бременност? Този месец цикъла ми позакъснява, но нямам никакви други признаци, нито ми се гади, нито имам повишен апетит, нищооо. Дали закъснението не е от смяна на сезоните, промени в температурата навън или нещо друго?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Първи признаци за ранна бременност

Мнениеот Снежана » 24 Окт 2012, 15:49

Освен вече познатите симптоми за ранна бременност има и други, които на пръв поглед са нещо съвсем обичайно. Като например запушен нос или хрема. Обърнете внимание, но ако изведнъж усетите, че носът ви се запушва, това не винаги означава, че имате хрема или сте настинали. Това е един от най-ранните симптоми за бременност, който се дължи на повишаване на нивата на естроген, което може да бъде причина за подуване на лигавиците, включително и на носа.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Първи признаци за ранна бременност

Мнениеот southern_sun » 24 Окт 2012, 16:26

Аз специално не повръщах с дъщеря си, един единствен път ми прилоша, но беше от глад иначе съм изпитвала болки в краката и хълбоците, болки в гърба и ми кървяха венците. Попитах лекар за болките, а те ми казаха, че най- вероятно се дължи на това, че тялото се подготвя за бебето. Болките в гърба се дължат на повишаване нивата на прогестерон. Венците ти може да започнат да кървят тъй като хормонът прогестерон се повишава и има голяма вероятност венците да се инфектират и това да доведе до гингвинит.
Не е лесно да си мама :)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Първи признаци за ранна бременност

Мнениеот Snejna » 09 Дек 2014, 13:26

Камелия написа:Здравейте, от няколко месеца със съпруга ми правим опити за бебе, но явно нещата малко се проточиха във времето. Искам обаче да разбера, какви са първите признаци за бременност? Този месец цикъла ми позакъснява, но нямам никакви други признаци, нито ми се гади, нито имам повишен апетит, нищооо. Дали закъснението не е от смяна на сезоните, промени в температурата навън или нещо друго?

Аз нямах никакви симптоми, когато бях бременна, единствено, че корема ми растеше. Така че ако караш някаква лека бременност, може и да не разбереш по нищо :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Първи признаци за ранна бременност

Мнениеот Kremiliya » 10 Дек 2014, 12:36

мисля, че не всеки е имал симптомите, които са популярни и ги знаем всички. Аз лично карах много тежка бременност и от самото начало ми се гадеше имах световъртеж и не можех да стана от леглото, докато моята приятелка, с която бременувахме заедно, изкара цялата си бременност на крака, дори беше на работа, въпреки болничния в последните дни и от работа тръгна за болницата да ражда :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Първи признаци за ранна бременност

Мнениеот Rali_hr » 16 Дек 2014, 11:03

Винаги съм се чудила, виждате, че цикълът ви закъснява и търсите отговор във форумите, а отговора го има във Фрамар, да, но не и в частта с форума а в онлайн магазина.. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Първи признаци за ранна бременност

Мнениеот Lollipop » 17 Дек 2014, 12:09

Rali_hr написа:Винаги съм се чудила, виждате, че цикълът ви закъснява и търсите отговор във форумите, а отговора го има във Фрамар, да, но не и в частта с форума а в онлайн магазина.. :roll:

И аз това се чудя! Имаш признаци, а пишеш по форумите, ами провери бе! Най-малктоо като ти закъснее 5 дена има защо да се съмняваш, особено пък ако правиш опити за бебе!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Първи признаци за ранна бременност

Мнениеот Snejna » 21 Дек 2014, 15:25

Някои приятелки казват, че първите им симптоми са свързани с усещане наподобяващо същото, което имат преди цикъл - подуване, напрежение в гърдите и накрая - бебе :D
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Първи признаци за ранна бременност

Мнениеот Kaya » 18 Фев 2015, 11:59

Бе това са глупости, няма признаци, може и изобщо да не разберете, а може и веднага да почувствате някаква промяна и неразположение, все пак има тестове най-сигурния начин :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Първи признаци за ранна бременност

Мнениеот Malina » 20 Апр 2015, 15:06

Мисля, че с всека жена е различно. Някои бързо получават признаци на бременност, а други могат и да не разберат че са бременни.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта