Алергии при Мини Пинчерите

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Алергии при Мини Пинчерите

Мнениеот privacyyy » 16 Ное 2012, 13:55

Здравейте, имам женско кученце порода мини пинчер. От няколко дни забелязах,че и се подува муцунката все едно е нажилена от коприва,чеше се и е загубила енергичността си. Подуването се появява за 10ина мин и изчезва, водихме я при втвринар и ни казаха,че е алергия и трябва да я наблюдаваме за да установим от какво е алергията.Тази сутрин и ушите и са много зачервени, на какво може да се дължи алергията и възможно ли е да е свързано и с това,че е разгонена (на 9 месеца е ) ? Благодаря предварително.
privacyyy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Ное 2012, 13:45

Re: Алергии при Мини Пинчерите

Мнениеот the princess » 16 Ное 2012, 14:20

privacyyy написа:Здравейте, имам женско кученце порода мини пинчер. От няколко дни забелязах,че и се подува муцунката все едно е нажилена от коприва,чеше се и е загубила енергичността си. Подуването се появява за 10ина мин и изчезва, водихме я при втвринар и ни казаха,че е алергия и трябва да я наблюдаваме за да установим от какво е алергията.Тази сутрин и ушите и са много зачервени, на какво може да се дължи алергията и възможно ли е да е свързано и с това,че е разгонена (на 9 месеца е ) ? Благодаря предварително.

На каква възраст е кученцето ви? Аз от години се занимавам с отглеждане на кучета и съм се сблъсквала с този проблем. Обикновено при моите кучета се получава алергия от урината ( ако е момченце) си опикава коремчето и се изрива като бебе. Ушите могат да се възпалят ако си го къпала с някакъв шампоан, който не му е понесло или не си го изплакнала хубаво. След баня добре подсушавай ушичките с кърпа първо за да няма влага, която е предпоставка за възпаление и второ ако не си изплакнала добре пяната да се избърше. Не знам какво ти е предписал ветеринаря, но можеш да го намажеш или с алегрозан(ушите) или с фенистил, но не муцунката защото ще я оближе.
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Алергии при Мини Пинчерите

Мнениеот california_ » 07 Фев 2014, 13:08

privacyyy написа:Здравейте, имам женско кученце порода мини пинчер. От няколко дни забелязах,че и се подува муцунката все едно е нажилена от коприва,чеше се и е загубила енергичността си. Подуването се появява за 10ина мин и изчезва, водихме я при втвринар и ни казаха,че е алергия и трябва да я наблюдаваме за да установим от какво е алергията.Тази сутрин и ушите и са много зачервени, на какво може да се дължи алергията и възможно ли е да е свързано и с това,че е разгонена (на 9 месеца е ) ? Благодаря предварително.


Наистина е много важно да се установи причината за алергията, тъй като има случаи, в които може да бъде животозастрашаваща (макар и рядко). При положение, че при вас се проявява периодично има голяма вероятност да е от цветя в дома ви, с които кучето има "допир".
california_
 
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Фев 2014, 13:05


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта