МАЛКИ УДОВОЛСТВИЯ В ЗАБЪРЗАНИТЕ ДЕЛНИЦИ

МАЛКИ УДОВОЛСТВИЯ В ЗАБЪРЗАНИТЕ ДЕЛНИЦИ

Мнениеот dida76 » 07 Апр 2011, 01:45

В ежедневието се сблъскваме с многобройни ситуации, съвместяваме множество роли, вземаме различни решения, бързаме за работа и така...ден след ден. Тогава често на помощ идват мъничките удоволствия. Всъщност...май точно те са тези, които изпълват ежедневието ни с повече радост и усещане за щастие.
Кои са онези дребни наглед неща, които Ви зареждат с енергия, даряват Ви радост и Ви вдъхновяват в забързаните делници?
dida76
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Апр 2011, 21:59

Re: МАЛКИ УДОВОЛСТВИЯ В ЗАБЪРЗАНИТЕ ДЕЛНИЦИ

Мнениеот black sheep » 07 Апр 2011, 08:54

Целувката за добро утро от мъжа ми (снимката на котето, пусната ми във фейса от него), сутрешното кафе с много мляко и мед, цъфналото цвете в офиса ми ... :roll:
Аватар
black sheep
 
Мнения: 58
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:59

Re: МАЛКИ УДОВОЛСТВИЯ В ЗАБЪРЗАНИТЕ ДЕЛНИЦИ

Мнениеот dida76 » 07 Апр 2011, 22:48

НЕЩО ПОЕТИЧНО ПО ТЕМАТА :)

Голямото е в малките ни дни,
понякога съвсем обикновени.
Една тревичка, спряла отстрани,
улавя думите като антена.

Една калинка с шарени крила,
застанала на белия прозорец,
донася от далечните поля
забравения дъх на прясна оран.

Едно покрито кладенче със лист,
намерено сред камъните тежки,
подсказва, че живота пак е чист,
макар понякога да правим грешки.

Една светулка, влязла у дома,
от мислите за мрака ни спасява.
Една пътека, слязла под земя,
усещането за смъртта създава.

И всичко пак е вечно. Под звезди,
застанал прав, един човек се смее :
едно дърво на хълма посади
и векове в листата му живее.

Евтим Евтимов
dida76
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Апр 2011, 21:59

Re: МАЛКИ УДОВОЛСТВИЯ В ЗАБЪРЗАНИТЕ ДЕЛНИЦИ

Мнениеот dida76 » 12 Апр 2011, 12:04

Малки удоволствия в ежедневието
[i]статия в списание Работещо момиче
http://www.raboteshtomomiche.com/articl ... vieto-1500
автор: Динка Колева - фамилен консултант
[/i]
текст на статията ;)
Малките удоволствия са тези, които изпълват ежедневието ни с повече радост и усещане за щастие. Те внасят специално очарование в забързаните дни. Понякога обаче забравяме за тях. Ежедневно се сблъскваме с многобройни ситуации, необходимост от правене на избори, вземане на решения, работа, трудности, кратък сън и... като в омагьосан кръг, от който понякога дори губим усещането, че живеем...губим посоката, мечтите си, себе си...
Тогава на помощ могат да дойдат отново онези мънички неща, които да добавим в забързания ден. Те ни зареждат с енергия, радост и внасят нов смисъл в живота ни. Добрата новина е, че колкото и да ни се струва невероятно – зависят изцяло от нас и могат да присъстват в ежедневиено ни – стига да ги търсим, да ги създаваме сами.
Да, понягока е нужно да положим мъничко усилия и да прибавим постоянство, но си струва, защото те действат.
Ето няколко идеи, за онези дребнички неща, които могат да освежат ежедневието ви:
1. Започвайте деня си добре – всяка сутрин отделяйте поне 15-30 мин., които да са специално за вас. Използвайте това време, за да се настроите за един наистина ползотворен ден. Как ли? – може би с хубава песен, откъс от хубава книга, време за малко размисъл, медитация или нещо друго, което вие предпочитате и ще даде добро начало на деня ви.
2. Среща с приятели – срещите и разговорите с добри приятели и позитивни хора могат да ви донесат много приятни емоции.
Кога ли? – може би през обедната ви почивка или след работния ви ден....
3. Разходка сред природата – контактът с природата може да бъде много освежаващ и обновяващ. Опитайте с разходка до близкия парк. Прекрасно е, нали?
4. Ходене пеш до работното място – защо не?
Опитайте, макар да не е всеки ден. Това може да внесе разнообразие в ежедневието ви, а и ползите са безспорни, както за здравето, така и за намаляване на стреса и напрежението. Разбира се, добре е да не фокусирате мислите си върху работа, задачи, трудности и всичко, което ви предстои през деня.
5. Смейте се повече – изразът, че смехът е най-доброто лекарство, може би не е случаен. Смехът, може да бъде добър начин за намаляване на напрежението, привнася по-позитивна нагласа към живота и е терапия против стреса.
6. Топла вана или душ в края на деня – прекрасно средство за отпускане и релаксиране на тялото, съзнанието и духа.
7. Хубава и вдъхновяваща книга – четенето на хубава и вдъхновяваща книга би могло да бъде едно от малките удоволствия, които да ви носят свежи идеи и положителен заряд в забързаното ежедневия.
8. Масаж – хубавият масаж може да ви дари с необходимата енергия.
9. Любимата ви музика – една любима песен може би ще повиши настроението ви.
10. Съвместни дейности с любимите хора – може би семейната вечеря и разговорите около масата биха възвърнали усещането ви за конфорт и щастие.

Това е само малка част от всички възможни и простички наглед неща, които можете да включвате във вашите делници......
А сега – помислете кои са вашите неща, онези, които с радост бихте правили. Може би някое позабравено занимание? Може би някакво ново предизвикателтво?
Направете свой списък и опитайте. Струва си – нали?
dida76
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Апр 2011, 21:59

Re: МАЛКИ УДОВОЛСТВИЯ В ЗАБЪРЗАНИТЕ ДЕЛНИЦИ

Мнениеот Margo » 12 Апр 2011, 12:15

Някой преди нас е разсъждавал вече на тази тема:
"Щастието в живота е съставено от онези малки скоро-забравени неща - очарованието на една целувка или една усмивка, един мил поглед, един сърдечен комплимент"
Самюел Коулридж
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: МАЛКИ УДОВОЛСТВИЯ В ЗАБЪРЗАНИТЕ ДЕЛНИЦИ

Мнениеот Violetta » 20 Окт 2011, 06:48

Фитнес, семейството ми, колата ми /когато не е счупена/, отчасти и работата ми. Да не забравям и приятелите ми. Съвсем не е малко.
Violetta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: МАЛКИ УДОВОЛСТВИЯ В ЗАБЪРЗАНИТЕ ДЕЛНИЦИ

Мнениеот qproin » 20 Окт 2011, 17:57

dida76 написа:В ежедневието се сблъскваме с многобройни ситуации, съвместяваме множество роли, вземаме различни решения, бързаме за работа и така...ден след ден. Тогава често на помощ идват мъничките удоволствия. Всъщност...май точно те са тези, които изпълват ежедневието ни с повече радост и усещане за щастие.
Кои са онези дребни наглед неща, които Ви зареждат с енергия, даряват Ви радост и Ви вдъхновяват в забързаните делници?

моят съпруг често ми оставя бележчици на вратата на хладилника, слушането на музика е нещо, което също зарежда много- една приятелка не се разделя с mp3 си дори на работа....а ако имаш време и за малко разходка дори в лошото време се отразява добре.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: МАЛКИ УДОВОЛСТВИЯ В ЗАБЪРЗАНИТЕ ДЕЛНИЦИ

Мнениеот valiart » 20 Окт 2011, 22:17

Опитвам се да открадна време за масаж, за фризьор, за маникюр, Някоя нощна прожекция в киното или вечеря в романтично ресторантче;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: МАЛКИ УДОВОЛСТВИЯ В ЗАБЪРЗАНИТЕ ДЕЛНИЦИ

Мнениеот tweety » 10 Авг 2012, 17:12

Колкото и смешно да звучи, но за мен най-голямото удоволствие е да готвя! Правя го с огромно желание и старание особено когато е за любим човек!
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: МАЛКИ УДОВОЛСТВИЯ В ЗАБЪРЗАНИТЕ ДЕЛНИЦИ

Мнениеот lini_leni » 30 Сеп 2013, 15:03

tweety написа:Колкото и смешно да звучи, но за мен най-голямото удоволствие е да готвя! Правя го с огромно желание и старание особено когато е за любим човек!

Браво! Много е хубаво, някои жени се прибират от работа и грохват, но аз предпочитам да готвя, това наистина ме разсейва :)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта