Правила на форума
Добави отговор

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

05 Юли 2016, 16:06

Колкото си свързан с другите, толкова и не си. Другите не могат да определят какво те прави щастлив и как да се чувстваш добре. Това го определя всеки за себе си и другите нямат право да се месят.

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

24 Фев 2017, 15:27

zheleva212 написа:Колкото си свързан с другите, толкова и не си. Другите не могат да определят какво те прави щастлив и как да се чувстваш добре. Това го определя всеки за себе си и другите нямат право да се месят.

Освен, когато не решат да се намесят и да ти скофтят щастието, номалко или много човек трябва да е егоист, да може да брани своето а не да се примирява, дълго време ми трябваше да се науча, че не е нормално постоянно да мисля за другите, а трябва да отстоявам себе си, малко поне.

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

02 Мар 2017, 15:14

Егоизмът не винаги е нещо осъдително, понякога си е необходим именно в такива случаи, за които Крум е споменал. Но дали това е егоизъм или просто изразяване на Аз-а?

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

30 Окт 2018, 17:02

О, да, до известна степен трябва да си егоист. Аз го наричам здравословна порция егоизъм. Иначе в един момент твоите нужди остават съвсем на заден план, започваш да се чувстваш непълноценен и нещастен. Но ако човек е свикнал да се раздава, трудно става егоист.

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

30 Окт 2018, 17:13

Аз не съм възпитана така, но може би живота донякъде те прави егоист. Спомням си, че моя позната ми е казвала, че майка й е учила винаги да бъде егоист, за да се оправя сама. Доста съм си мислила върху това, като се има предвид, че тя има брат, който е възпитаван по същия начин. Не знам дали е ок, отношенията им не са много добре и мисля, че има роля този егоизъм.
Добави отговор
Отиди на страница: 1, 2, 3, 4