Защо трябва да плащам здравни осигуровки ?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Re: Защо трябва да плащам здравни осигуровки ?

Мнениеот geriva » 27 Фев 2013, 17:35

Заповядай:
topic-t5294.html#p36977
Темата не е никак активна, очаквах повече коментари.
Аз лично искам да плащам здравни осигуровки, но искам и да получавам адекватно лечение.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Защо трябва да плащам здравни осигуровки ?

Мнениеот BRI » 27 Мар 2013, 12:42

Явно в България винаги ще плащаме 2 пъти за едно и също нещо, че ако може и повече, такъв е редът от векове и за векове..Веднъж ще си платим здравни осигуровки, после ако се наложи преглед или престои в болницата...Недай Боже да се разболееш!
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Защо трябва да плащам здравни осигуровки ?

Мнениеот pepa1974 » 14 Фев 2014, 13:54

geriva написа:Болна тема. Този проблем така и остана неразрешен от всички правителства досега. Реално погледнато цената на здравните осигуровки в България не е никак висока в сравнение с другите европейски страни, но...и не получаваме почти нищо в замяна.
Аз също си плащам, но често посещавам частни лекарски кабинети, защото "няма бройки" от така желания талон за специалист...а как да чакаш цял месец, ако си болен?

Стига тези сравнения с останалите държави! Като получаваш 400-500лв заплата и 1 лв да ти е здравната осигуровка, пак ти е скъпо, а наистина за всичко си плащаме допълнително!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Защо трябва да плащам здравни осигуровки ?

Мнениеот djudjanka » 14 Фев 2014, 17:10

pepa1974 написа:
geriva написа:Болна тема. Този проблем така и остана неразрешен от всички правителства досега. Реално погледнато цената на здравните осигуровки в България не е никак висока в сравнение с другите европейски страни, но...и не получаваме почти нищо в замяна.
Аз също си плащам, но често посещавам частни лекарски кабинети, защото "няма бройки" от така желания талон за специалист...а как да чакаш цял месец, ако си болен?

Стига тези сравнения с останалите държави! Като получаваш 400-500лв заплата и 1 лв да ти е здравната осигуровка, пак ти е скъпо, а наистина за всичко си плащаме допълнително!


Има една приказка: "Сравнявай се с този, който е по-добре от теб, а не по-зле"! В този форум всеки може да си каже мнението, но не и да казва на останалите какво да правят!
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Защо трябва да плащам здравни осигуровки ?

Мнениеот draga.mihova » 14 Фев 2014, 17:30

Ами къде ни е кяра от цялата история с осигуровките, при положение, че не могат да лекуват един старец, да кажем, защото нямало такава клинична пътека, т.е. за да го приемат, той трябва да си плати - отново, нищо, че цял живот е хранил тази неблагодарна държава! Знаете ли колко ме е яд като си видя фиша от заплатата и колко пари съм дала, за да имам мижава пенсия, която може и да не доживея, както и здравна осигуровка, която не те подсигурява по никакъв начин, освен по пътя с краката напред!
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Защо трябва да плащам здравни осигуровки ?

Мнениеот djudjanka » 14 Фев 2014, 17:39

Нямаме кяр, това са пари, които отиват незнайно къде и от които ние нищо не виждаме. Според мен парите, които ни се удържат трябва да отиват в определена сметка, от която като ни се наложи да можем да се възползваме. Прозрачност!!
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Защо трябва да плащам здравни осигуровки ?

Мнениеот mangusta » 14 Фев 2014, 18:07

djudjanka написа:Нямаме кяр, това са пари, които отиват незнайно къде и от които ние нищо не виждаме. Според мен парите, които ни се удържат трябва да отиват в определена сметка, от която като ни се наложи да можем да се възползваме. Прозрачност!!

Разбира се, че всички я искат, но сме наясно, че здравната система няма да се промени, а докато работим с нея от къде тази прозрачност?!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Защо трябва да плащам здравни осигуровки ?

Мнениеот pepa1974 » 20 Фев 2014, 18:53

mangusta написа:
djudjanka написа:Нямаме кяр, това са пари, които отиват незнайно къде и от които ние нищо не виждаме. Според мен парите, които ни се удържат трябва да отиват в определена сметка, от която като ни се наложи да можем да се възползваме. Прозрачност!!

Разбира се, че всички я искат, но сме наясно, че здравната система няма да се промени, а докато работим с нея от къде тази прозрачност?!

Всички, които се осигуряваме я искат, но тези, които ни крадат осигуровките-не са много съгласни, както и тези, които въобще не се осигуряват!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Предишна

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта