Крав Мага - "непознатото" бойно изкуство от Израел

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Крав Мага - "непознатото" бойно изкуство от Израел

Мнениеот Ivaylo » 05 Юли 2011, 23:09

Сега гледам при Слави, интересно звучи.
Крав Мага е съвременна система за самоотбрана, създадена от израелци. Te използват ръкопашния бой като начин на оцеляване, а не като бойно изкуство. Системата е базирана на естествени реакции, прости движения и агресивни защитни принципи. Тренировките по Крав Мага се водят възможно най-реалистично. Важна част от подготовката на трениращия е симулацията на реални нападения. Поради това, че Крав Мага е система за обучение на армейски подразделения, методиката на обучение е разчетена така, че да може да бъде изучена в максимално кратки срокове. Много се разчита на простотата на техниката, така че дори да се наложи още след първия урок да се използва на улицата, тя да е максимално ефективна. Залага се повече на ефективността, отколкото на ефектните изпълнения. Примерно при много други бойни изкуства съществуват раздели за самозащита, но ако другите учат как се действа при проведен захват, то в Крав Мага ще ви научат и как да действате, докато противникът посяга да направи захвата. Изключително високата ефективност на Крав Мага е доказана във времето. Не трябва да забравяме, че на израелските сили за сигурност (армия, полиция, охранителни служби и др.) им се налага всекидневно в продължение на десетилетия да влизат в стълкновения, в които най-добре се е проверила системата им за ръкопашен бой. Крав Мага е обявена за най-простата, ефективна и естествена система за самозащита. В тренировките се изучават методи за самоотбрана от пръчки, бутилки, ножове и всичко от обкръжението, както и огнестрелни оръжия.

Къде ли може да се тренира??
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Крав Мага - "непознатото" бойно изкуство от Израел

Мнениеот Violetta » 31 Окт 2011, 09:38

В Русе имат групи, чувала съм, че е страхотен хит в Холивуд.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Крав Мага - "непознатото" бойно изкуство от Израел

Мнениеот martina » 20 Май 2013, 10:04

Аз ходя на едно място по Крав Мага в София. Залата е на много удобно място, в центъра е до метро станция Лъвов мост.
На ме много ми харесва, разпускащо е има и моменти и тренировки който са добре дошли ако си малко по пулничък и искаш да влезеш във форма и в същото време докато влизаш във форма ти научаваш как да се "съмоотбраняваш".Инструктора при който аз ходя е много готин, умее да говори с теб, на каквато и възраст да си. Ислушва не те прекъсва, отговаря логически на всякакви въпроси ( аз кат отидох първия път, бях много любопитна и задавах много въпроси за да разбера смисъла, по едно време се притесних че само говоря ама той ме успокои и ми каза, че е хубаво че задавам въпроси).Разбрах, че преподава седем дни в седмицата от понеделник до неделя което ме учуди и много ми допадна. Препоръчвам Крав Мага на всички без значение от годините и пола.При него има 4ри жени, не само мъже което ми допадна още повече.
Това е сайта на залата:http: //area-sport.com/timetable-2/
С програмата за часовете единствено не са вписани още часовете в събота и неделя. Те са от 15:00ч. до 16:30ч. и за двата дни.
martina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2013, 09:49


Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта