Как да се предпазя от мастит?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Как да се предпазя от мастит?

Мнениеот MollyDolly » 05 Ное 2013, 13:47

Здравейте, мами! Моите въпроси не спират, понеже ми е първото отроче.

Имам някакъв непрестанен страх от мастит, понеже майка ми го е прекарвала. Не зная в какви случаи може да се получи, но ме е страх.

Аз съм слаба с не голям бюст и нямам много кърма. Беба си хапва добре, но вече не й стига, затова я захранвам допълнително. Пия много течности, въпреки това, кърмата не е в изобилие.

Пиша това, защото четох, че когато се задържи кърма в гърдата, рискът да получиш мастит е по-голям. Една приятелка ми каза, че използва като превенция Лецитин, понеже е природна съставка, не вреди на кърмата. Вие ползвали ли сте, има ли ефект?

Имате ли някаква представа за други начини, чрез които да се предпазя от мастит?
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как да се предпазя от мастит?

Мнениеот M.Tasheva » 05 Ное 2013, 13:50

Щом до сега си нямала проблеми, не се притеснявай, всичко е наред! Най-добрият вариант е да изцеждаш гърдите, това е всичко, а Лецитинът щом е подействал на приятелката ти, може да го пиеш, но не превишавай дозите, за да не стане опасно!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как да се предпазя от мастит?

Мнениеот borkova » 30 Авг 2016, 16:53

Доброто изпомпване на кърмата с помпата или пълноценното сукане на детето мисля, че са достатъчни да предпазят и не е необходимо да се пият някакви препарати.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Как да се предпазя от мастит?

Мнениеот Таня Иво » 10 Апр 2019, 13:53

Аз бях на крачка от мастит, ходих на лекар, защото вдигнах доста висока температура. От него знам, че превантивно трябва да се кърми от двете гърди, както и да се сменят позите, за да не остават каналчета, през които не тече мляко. Именно те се подпушват и така се почва.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron