Храните, които не трябва да приемаме по време на бременност?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Храните, които не трябва да приемаме по време на бременност?

Мнениеот julianne » 27 Ное 2013, 15:00

Привет, майки! Бременна съм в първи месец и мисля, че би било най-уместно да задавам въпросите си тук.

Ходих на лекар преди по-малко от седмица, доста си поговорихме с лекарката за храните, които не трябва да консумирам и някои наистина ме озадачиха.

Понеже нямаше време за много въпроси, не разбрах защо трябва да сведа до минимум приема на риба и други морски деликатеси, като миди, раци, стриди и т.н.
Преди бременността бях чувала, че не трябва да се консумират и цитруси, но лекарката ми не спомена нищо такова.
Другото, което ми направи впечатление от казаното беше за меките сирена, поради каква причина не трябва да се приемат тези храни по време на бременност?

Знаете ли за други храни, които не трябва да се консумират по време на бременност и защо се налага тяхното ограничаване?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Храните, които не трябва да приемаме по време на бременн

Мнениеот MollyDolly » 27 Ное 2013, 15:17

Тези храни, които споменаваш, крият риск от различни заболявания, които могат да доведат до увреждане на плода или аборт. За цитрусите съм чувала, че не е добре да се ядат при кърмене, но при самата бременност не знаех! Иначе меките сирена крият риск да са недобре пастьоризирани, а в някои риби се съдържа по-голямо количество живак, като скумрията, от колкото в други, като сьомгата, както знаеш живакът може да е много опасен, както за теб, а в минимални количества и за бебето. ;)
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Храните, които не трябва да приемаме по време на бременн

Мнениеот LayD » 03 Дек 2013, 12:48

Здравейте! Много ми е полезно да чета подобни теми тук, защото лекарите рядко се сещат да обяснат всичко на бъдещите майки, а ние трябва да се ориентираме в толкова много и разнопосочна информация.

Ако може да разширя питането с това има ли и някакви храни, които е особено препоръчително да се консумират по време на бременност - за майката и за бебето?
LayD
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Дек 2013, 15:30

Re: Храните, които не трябва да приемаме по време на бременн

Мнениеот julianne » 04 Дек 2013, 14:46

LayD написа:Здравейте! Много ми е полезно да чета подобни теми тук, защото лекарите рядко се сещат да обяснат всичко на бъдещите майки, а ние трябва да се ориентираме в толкова много и разнопосочна информация.

Ако може да разширя питането с това има ли и някакви храни, които е особено препоръчително да се консумират по време на бременност - за майката и за бебето?

До колкото зная едни от най-препоръчителните са: бобовите храни, плодове и зеленчуци, млечни продукти, доколкото яйцата, месото в по-напреднала бременност не са препоръчителни или в ограничени количества ;)
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Храните, които не трябва да приемаме по време на бременн

Мнениеот irka » 07 Юли 2016, 12:32

julianne написа:
LayD написа:Здравейте! Много ми е полезно да чета подобни теми тук, защото лекарите рядко се сещат да обяснат всичко на бъдещите майки, а ние трябва да се ориентираме в толкова много и разнопосочна информация.

Ако може да разширя питането с това има ли и някакви храни, които е особено препоръчително да се консумират по време на бременност - за майката и за бебето?

До колкото зная едни от най-препоръчителните са: бобовите храни, плодове и зеленчуци, млечни продукти, доколкото яйцата, месото в по-напреднала бременност не са препоръчителни или в ограничени количества ;)


Ако месото е полусурово, не бива да се консумира заради евентуални зарази и бактерии. Нетрайните колбаси също може да са опасни. Но защо да не е препоръчително изобщо месото, ако е хубаво, нетлъсто?
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Храните, които не трябва да приемаме по време на бременност?

Мнениеот Anka » 07 Юли 2016, 13:47

Това пък за месото за първи път го чувам, разбирам, както са казали, недобре сготвено... но пък чак да се ограничи месото, ми се вижда излишно и странно.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Храните, които не трябва да приемаме по време на бременност?

Мнениеот Mon_ton » 07 Юли 2016, 16:04

Никакви храни не са ми забранявали, само алкохол и цигари, кафе, нормалните неща за една бременност.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Храните, които не трябва да приемаме по време на бременност?

Мнениеот fairy » 07 Юли 2016, 16:58

Аз много обичам суши, но и то май не е препоръчително заради суровата риба и когато бях бременна се въздържах.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Храните, които не трябва да приемаме по време на бременност?

Мнениеот qwerryyy » 12 Юли 2016, 15:42

fairy написа:Аз много обичам суши, но и то май не е препоръчително заради суровата риба и когато бях бременна се въздържах.

защо не го замени с пушена риба, така нямаше да имаш проблеми да си хапваш ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Храните, които не трябва да приемаме по време на бременност?

Мнениеот zagrijena » 12 Юли 2016, 17:19

qwerryyy написа:
fairy написа:Аз много обичам суши, но и то май не е препоръчително заради суровата риба и когато бях бременна се въздържах.

защо не го замени с пушена риба, така нямаше да имаш проблеми да си хапваш ;)


Пушената риба не я ли водят и нея вредна? Има храни, които съдържат сурови яйца в себе си и те също не са препоръчителни.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта