Бременност и вегетарианство - дайте ми съвет!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Бременност и вегетарианство - дайте ми съвет!

Мнениеот julianne » 13 Дек 2013, 13:12

Здравейте, мами!
От 12 години не ям месо, а сега съм бременна!
Когато споделям с различни лекари, че съм вегетарианка единственото, което получавам от тях са едни и същи безконечни убеждения. Видиш ли в месото какви безценни аминокиселини се съдържали, а вегетарианството и бременността били несъвместими!

Накратко – не можеш да родиш нормално бебе, ако не ядеш месо! Нямам здравословни проблеми и съм нямала, от както вегетарианството стана част от живота ми!
Имам приятелки, които вече са родили, но не са „обогатявали” с месо меню си по време на бременността. Дечицата им са живи, здрави, щастливи и жизнени!

Все пак искам безпристрастно мнение, вие какво бихте ме посъветвали, смятате ли, че бременността е съвместима с вегетарианството?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Бременност и вегетарианство - дайте ми съвет!

Мнениеот nushi.kisyova » 13 Дек 2013, 13:16

По мое мнение, би било добре да включиш в менюто си поне риба, не зная дали си консумирала до сега, но е наистина полезна, както и пилешкото месо. Зная, че лекарите не препоръчват да се консумират тежки и мазни меса по време на бременност, особено в края на бременността!
Всичко ще е ОК, сигурна съм ;)
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Бременност и вегетарианство - дайте ми съвет!

Мнениеот djudjanka » 13 Дек 2013, 15:27

Щом от толкова време не ядеш месо, нямаш здравословни проблеми и се чувстваш добре това е най-важното. Никой не може да те накара да ядеш месо или трябва да те убеждава колко е полезно. Родителите най-добре могат да преценят кое е най-доброто за детето им. А щом лекарите така разсъждават, явно не си попаднала на подходящ, който да те насочи и да ти помогне без да ти натрапва мнението си. Който иска нека да храни децата си с пилешко (пълно с хормони), кренвирши и т.н. Всичко е въпрос на личен избор и отношение към здравето си, а след това и здравето на децата си.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Бременност и вегетарианство - дайте ми съвет!

Мнениеот dessiblond » 14 Дек 2013, 14:23

Съгласна съм с Джуджанка, въпреки че не зная до каква степен лекарите имат своята правота, но е добре да се приема месо за детето, може би, но нека то да бъде истинско! От къде можеш да се сдобиеш с такова е друг въпрос!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Бременност и вегетарианство - дайте ми съвет!

Мнениеот freejoy » 23 Дек 2013, 01:01

Имам много приятели, които са от много време вегетарианци и вегани и в момента отглеждат децата си като такива. Единственото, което е добре е, да сте информирани и да се храните балансирано като вегетарианци и вегани.
Това са интервюта с някои от тези майки вегани:
Бременните жени могат да са напълно здрави като бъдат вегани
10 отговора за вегетарианството на Поли Маринова
Мария - за веганството и майчинството

А тук има още допълнителна информация за веганството при бременността:

Съвети за родители, чиито деца са вегани или вегетарианци
Вегетарианско хранене за бременни
freejoy
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Окт 2013, 20:16


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron