Как да се справя с разширените пори?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Как да се справя с разширените пори?

Мнениеот sofi_black » 02 Яну 2014, 15:30

Здравейте, момичета! Отдавна имам проблем с разширени пори на лицето ми. Най-лошото, което ми се случва е, че често се появяват черни точни, които правят още по-широки порите.

Почистването на черните точни е доста по-трудно, често са упорити, а порите след това остават разширени и се получава един омагьосан кръг! Не зная дали серумите и кремовете, които се предлагат в козметичните магазини могат да помогнат наистина.

Затова исках да се посъветвам с вас за изпитана маска или крем, или каквото и да било друго, само и само да премахна разширените пори от лицето си!

Чувам за много маски, някои от тях са с яйце, други с кисело мляко, но от никоя не съм видяла осезаем ефект, може би проблемът е сериозен, кажете ми, как се справяте вие с разширените пори?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как да се справя с разширените пори?

Мнениеот moni.sparrow » 02 Яну 2014, 15:36

Мисля, че най-доброто са процедурите, които може да ти назначи дерматолог. Моят случай е подобен и съм пробвала с дермабразио, има добър ефект, но не и микродекмабразио. Разбира се, могат да бъдат и не така добри за теб, така че бъди внимателна и се консултирай с добри специалисти ;) ;)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Как да се справя с разширените пори?

Мнениеот veranda » 02 Яну 2014, 17:26

Преди да сложиш маска или крем трябва да си почистиш кожата!Аз си мия лицето с крем за бръснене !
veranda
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Яну 2014, 17:20

Re: Как да се справя с разширените пори?

Мнениеот sofi_black » 03 Яну 2014, 13:13

veranda написа:Преди да сложиш маска или крем трябва да си почистиш кожата!Аз си мия лицето с крем за бръснене !

Абе и аз имам този проблем, но мисля да пропусна крема за бръснене, с какво точно ти помага той?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как да се справя с разширените пори?

Мнениеот beautymaniac » 09 Яну 2014, 16:18

Посъветвай се първо с дерматолог.
Маска, която наскоро си купих от ягодка и съм доволна е тази на Елизабет Арден - Изображение
Но при всеки тип кожа действа различна козметика, затова се посъветвай първо със специалист :)
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Как да се справя с разширените пори?

Мнениеот rose_92 » 21 Ное 2016, 15:22

От това нещо спасение няма..И аз се нервирах по едно време ама вече приех, че имам ужасна кожа, която няма как да се промени. Не знам естетичните процедури при дерматолг дали помагат, но с кремове и маски няма как да изчезнат гадните пори. От това, което съм ползвала видим ефект имаше от крема на Биодерма Pore Refiner, но той трае докато си с крема, не свива порите за постоянно..Също така понякога си правя стягаща порите и избелваща маска с разбит белтък и няколко капки лимонов сок, но и с нея ефекта е за няколко часа. Аз с каквото и да се мажа, все си имам черни точки и разширени пори, така че отърване няма. :sad:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как да се справя с разширените пори?

Мнениеот Lollipop » 21 Ное 2016, 16:42

А тая черна маска, която я рекламират, някой пробва ли я вече?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се справя с разширените пори?

Мнениеот irka » 21 Ное 2016, 21:04

Ексфолирането доста помага за свиването на порите. Но да не се прекалява, най-много 2 пъти в седмицата. Няма как да изчезнат порите или да изглеждат по-малки, но поне с почистването и ексфолирането лицето ще изглежда по-гладко.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как да се справя с разширените пори?

Мнениеот black » 12 Яну 2017, 16:37

За кожа с такъв проблем се искат повече грижи и внимание.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Как да се справя с разширените пори?

Мнениеот Съни » 16 Яну 2019, 15:14

Правя си маска с овесени трици и кисело мляко. Много хубаво свива порите.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта