Каква прическа отива на чуплива коса и кръгло лице?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Каква прическа отива на чуплива коса и кръгло лице?

Мнениеот penny » 03 Яну 2014, 16:32

Привет!
Имам кръгло лице, както и буйна, непокорна, много плътна коса и чуплива коса, която не мога да усмиря по никакъв начин!

Последната фризьорка, при която ходих ме направи на етажи и в момента нямам прическа, а разплетена кошница на главата! Нямаше нужда май от пластовете, тъй като чупливата коса и сама си е особено обемиста, но свършен факт!

Чуплива коса като моята трябва да се изправя всеки ден, но и от него няма ефект, тъй като стои красива и права, докато излезна от вкъщи, след това отново възвръща формата си!

Съвсем не ми отива бретон, защото прави още по-кръгло лицето ми, а и от едната страна, така или иначе ми е „лизната” косата.
Кажете ми, какво да направя косата си, така че да не стои, като извадена от възглавница, а в по-изряден вид, който да отива на кръглото ми лице?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Каква прическа отива на чуплива коса и кръгло лице?

Мнениеот draga.mihova » 03 Яну 2014, 16:52

Имам подобен проблем като изключим кръглото лице, но според мен е добре да я направиш на доброто старо каре, като от време на време се опитваш да я мачкаш с гел или пяна, а след това да сушиш, ако имаш дифузер - още по-добре, пробвай ;)
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Каква прическа отива на чуплива коса и кръгло лице?

Мнениеот qwerryyy » 08 Мар 2017, 13:48

Опитай се с малко пяна както са те посъветвали да направиш, точно че като с счуплива коса може да изглежда много добре обемиста без да имаш нужда да правиш много. Всички си мислят, че е най-хубаво с права коса, само че правата коса залепва за главата и е пълна скука.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Каква прическа отива на чуплива коса и кръгло лице?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Апр 2017, 21:18

Моя ориятелка скоро се подстригс тип Боб и напрво е жестока с тази чуплива коса. Невероятна мацка е, затова препоръчвам на по-смелите дами такава прическа.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Каква прическа отива на чуплива коса и кръгло лице?

Мнениеот svetlozara » 05 Апр 2017, 10:13

На кръглото лице стои доста добре къса коса, може да се ориентираш към такава дължина до ушите да речем.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Каква прическа отива на чуплива коса и кръгло лице?

Мнениеот nefertiti » 05 Апр 2017, 17:35

Просто отиди в добър салон, при препоръчан фризьор и той ще знае каква точно прическа и как да ти я направи, така че да изглеждаш добре! Убедила съм, че от фризьор до фризьор има огромна разлика - единият може да направи чудеса с визията ти, а другият да те обезобрази буквално!
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Каква прическа отива на чуплива коса и кръгло лице?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Апр 2017, 20:55

някои фризьори са прехвалени напразно, интересувай се каква прическа предпочитат, има такива, които например не обичат да подстригват къса коса, което означава, че в това отноешение не можеш да получиш подкрепа и професионално мнение, дори.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Каква прическа отива на чуплива коса и кръгло лице?

Мнениеот preslavaslavova » 11 Апр 2017, 10:09

Може да я оформяш с пяна и дифурзер, ще се получи много добре.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Каква прическа отива на чуплива коса и кръгло лице?

Мнениеот kauda » 11 Апр 2017, 11:02

preslavaslavova написа:Може да я оформяш с пяна и дифурзер, ще се получи много добре.

AКо косата ми е права, с дифузер могат ли да се образуват някакви "къдрици" или по-скоро начупване? :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Каква прическа отива на чуплива коса и кръгло лице?

Мнениеот Snejna » 11 Апр 2017, 11:12

kauda написа:
preslavaslavova написа:Може да я оформяш с пяна и дифурзер, ще се получи много добре.

AКо косата ми е права, с дифузер могат ли да се образуват някакви "къдрици" или по-скоро начупване? :)

Ако е много мокра може да се получат някакви въртеливи движения,но няма да емного забежелимо, за да стане по-къдрава косата си трябва оформяне, няма да стане с дифузера, но ще ти създаде малко обем поне. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта