Тенденциите в обзавеждането, има ли такива?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Тенденциите в обзавеждането, има ли такива?

Мнениеот Harmony » 22 Яну 2014, 17:26

Налага ми се да си дообзаведа апартамента и се чудех какви мебели за избера. Не съм убедена, че съществуват модни тенденции в обзавеждането, но реших да се поразгледам.

Какъв стил мебели ви харесват най-много? Аз си падам най-вече по винтидж обстановката, за съжаление нямам възможността да си я позволя.

Спрях се на нещо по-изчистено, заради свободата, която ти дава да поставяш какви ли не щуротии като аксесоари, но се двоумя дали да е в гамата на венге или светъл дъб.

Какво обзавеждане би ви паснало по-добре светло или по-тъмно, а бихте ли се повели по тенденция?
Може ли да ми дадете препоръки за магазини за обзавеждане, където обслужването е наистина добро, както и асортимента им?!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Тенденциите в обзавеждането, има ли такива?

Мнениеот PasDeDeux » 22 Яну 2014, 17:32

На мен пък въобще не ми допадат натруфените винтидж мебели. Предпочитам по-изчистена обстановка със светло по възможност бяло обзавеждане, но доста трудно е почистването му, :? заради това съм се спряла на шаренките, тези които излезнаха напоследък, имитиращи дърво.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Тенденциите в обзавеждането, има ли такива?

Мнениеот Марочко » 16 Ное 2016, 22:06

Възможно най-семпло, през претрупани секции и други простотии. Времето на социализма свърши, не ви трябват секции до тавана, пълни с комплекти чаши.
Марочко
 
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Ное 2016, 10:44

Re: Тенденциите в обзавеждането, има ли такива?

Мнениеот Kaya » 17 Ное 2016, 10:19

Сега са на мода много чистите и непретрупани мебели, както казвате, но много мои познати, буквално нямат къде ключовете си да оставят, заради това желание да няма мебели. У дома имаме голяма холна секция - има място за чаши, има шкафчета, има място за голям телевизор,а отдолу има чекмеджета и шкафчета. За някои може да е излишно, за мен е практично. Не заема цялата стена, не стига до тавана, но ми върши чудесна работа и въпреки това не е минималистична, та да няма място къде да си оставя листите от сметките.
Имаме ъглов голям диван, за мен той беше много важен, малка холна маса, а кухнята има маса за хранене и малка кухня, понеже готвенето не ми е голяма страст и там не съм вложила много. :roll: Като цяло, за някои едно е хубаво, за други друго. Напоследък са на мода тапетите в сив цвят и подобни, с някакви шарки, за мен са изключително грозни и са нещо, което у нас не го слагам.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Тенденциите в обзавеждането, има ли такива?

Мнениеот viking » 17 Ное 2016, 10:39

И в обзавеждането има мода. Сега като че ли повече залитнаха по по-старо изглеждащи мебели, винтидж, максимално изчистено. Поне така е в странство, при нас малко със закъснение стават нещата. Обикновените хора май си падат по по-блестящите, хромирани повърхности, които на мен не ми допадат.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Тенденциите в обзавеждането, има ли такива?

Мнениеот Pipilota » 17 Ное 2016, 11:43

Винтиджа е страхотен, но мнооого трудно се достига до неговата красота и чар, определено е трудно да съчетаеш винтидж версия на модерния си дом, но не е и невъзможно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Тенденциите в обзавеждането, има ли такива?

Мнениеот Elica » 17 Ное 2016, 12:24

Pipilota написа:Винтиджа е страхотен, но мнооого трудно се достига до неговата красота и чар, определено е трудно да съчетаеш винтидж версия на модерния си дом, но не е и невъзможно.

И на мен ми харесва този стил, но не винаги се връзва добре с останалата част от стаята. :roll: определено такова обзавеждане си иска "око".
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Тенденциите в обзавеждането, има ли такива?

Мнениеот Andrey » 17 Ное 2016, 13:42

Като всяка мода и това с винтиджа ще отмине. Затова като обзавеждате, обзавеждайте, така както ви харесва, без да се влияете от модата, за да не се окаже един ден, че не ви харесва, или модата е отминала и на ново се юрнете да сменяте всичко.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Тенденциите в обзавеждането, има ли такива?

Мнениеот Malina » 17 Ное 2016, 14:49

На мен ми харесва да има възможно най-малко мебели, но в същото време да бъдат и практични.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Тенденциите в обзавеждането, има ли такива?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Ное 2016, 15:50

Ох!! у дома май скоро ще идва времето за ремонт - слеващото лято! Мечтая като малко дете за това време, ще си имам винтидж кухня със страхотна масичка за хранене и невероятен голям зелен диван пред който ще се простира готин телевизор, пък кой каквото иска да казва. Мечтата ми е в тоя хол/дневна/кухня и каквото е там. Оставила съм спалнята на мъжа и детската да се разбира със сина си, аз си искам моето женско царство. :inlove:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта