Наистина ли има сила мисълта ни?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Наистина ли има сила мисълта ни?

Мнениеот julianne » 30 Яну 2014, 16:30

Вчера бях в една книжарница и попаднах на раздел, в който са събрани книги от сорта „Подсъзнанието може всичко”, „Монахът, който продаде своето ферари”и т.н.

Замислих се, че излизат все повече книги с посланието, че всичко е в нас и в нашата мисъл, че можем да променяме живота си, да печелим пари, да имаме всичко, което пожелаем :idea: благодарение отново на мисълта.

Според вас, възможно ли е това? :?: Възможно ли е да командваме собствения си свят само със силата на мисълта? :?: Възможно ли е мисълта ни да има толкова голяма сила? :?:

В началото си мислих, че се издават такива книги, защото хората имат истинска нужда от тях, съответно автори и издатели много добре знаят това и се възползват от всяка нужда на обществото, за да печелят пари от нея.

Но след това се сетих нещо друго, със сигурност сте виждали малки деца дадени в манастири като Шаолин, които имат невероятни способности, например местят предмети със силата на мисълта си.

Раздвоена съм, мислите ли, че нашата мисъл наистина има сила, за която ние не подозираме и потискаме?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Наистина ли има сила мисълта ни?

Мнениеот Мади Ранчева » 30 Яну 2014, 16:42

От известно време се занимавам с някои източни практики и смея да твърдя, че мисълта ни има истинска сила и то не малка!
Въпросът е да поискаш по правилен начин, като в него не трябва да има алчност, злоба, трябва да се опиташ да намалиш до крайност тези пороци, макар и човешки! ;)
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Наистина ли има сила мисълта ни?

Мнениеот djudjanka » 30 Яну 2014, 16:48

Смятам, че това, което мислим и подсъзнателно си втълпяваме ни се случва наистина. Чувала съм, че така си докарваме много вредни емоции и даже болести, затова се опитвам да мисля позитивно и за хубави неща. Не трябва да допускаме лоши мисли, ако не искаме да ни се случват!
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Наистина ли има сила мисълта ни?

Мнениеот Мади Ранчева » 30 Яну 2014, 17:04

djudjanka написа:Смятам, че това, което мислим и подсъзнателно си втълпяваме ни се случва наистина. Чувала съм, че така си докарваме много вредни емоции и даже болести, затова се опитвам да мисля позитивно и за хубави неща. Не трябва да допускаме лоши мисли, ако не искаме да ни се случват!

Да, по същия начин съм чувала за един дядо, който оздравява от рак! ;) Така, че всичко е в главата ти и според мен не е необходимо да четеш специализирана литература за това как да вярваш на собствените си мисли, а просто го правиш!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Наистина ли има сила мисълта ни?

Мнениеот renito » 25 Фев 2014, 14:37

И аз мисля,че мисълта има сила и тя приложена многократно и с правилен знак (плюс или минус) повлиява на събитията от живота ни..но пък това от друга страна сякаш изключва съществуването на по-висша сила, Бог :? Донякъде винаги съм мислела, че вчрата в Бог дава вяра в самите нас.
Аватар
renito
 
Мнения: 50
Регистриран на: 06 Фев 2014, 10:47

Re: Наистина ли има сила мисълта ни?

Мнениеот nadiii » 11 Мар 2014, 14:28

Със сигурност положителното мислене няма да ни навреди, но е толкова трудно понякога...
Аватар
nadiii
 
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Мар 2014, 11:37

Re: Наистина ли има сила мисълта ни?

Мнениеот pepa1974 » 12 Мар 2014, 18:04

djudjanka написа:Смятам, че това, което мислим и подсъзнателно си втълпяваме ни се случва наистина. Чувала съм, че така си докарваме много вредни емоции и даже болести, затова се опитвам да мисля позитивно и за хубави неща. Не трябва да допускаме лоши мисли, ако не искаме да ни се случват!

и аз мисля като теб, ама само ме е яд, как си втълпявам една шестица от тото-то, а тя все не ми се пада :(
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Наистина ли има сила мисълта ни?

Мнениеот Snejna » 01 Дек 2014, 17:00

Да, сигурна съм, че мисълта има много силно влияние, затова винаги се старая да съм положителна! :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Наистина ли има сила мисълта ни?

Мнениеот Lollipop » 18 Дек 2014, 12:00

Така е, нали знаете, че трябва да внимаваме какво си мислим, че да не се окаже истина после и да се чудим как да се оправяме. :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Наистина ли има сила мисълта ни?

Мнениеот Anka » 18 Дек 2014, 16:52

Има разбира се значение, добрите мисли ни помагат, надеждата е много важна ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron