Сънотворни по време на полет

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Сънотворни по време на полет

Мнениеот fenixfenix » 05 Фев 2014, 02:48

Здравейте.Извинявам се предварително ако съм объркал раздела. : ) .Искам да попитам какви сънотворни бихте ми препоръчали за 8-10 часов полет със самолет.Трябва ми нещо силно и да мога да го взема без рецепта.Не ми трябват таблетки валериан или подобни , а нещо с което ще заспа ефикасно дълго и дълбоко за кратко време.Благодаря предварително.
fenixfenix
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Фев 2014, 02:45

Re: Сънотворни по време на полет

Мнениеот FramarLekari » 05 Фев 2014, 14:49

fenixfenix написа:Здравейте.Извинявам се предварително ако съм объркал раздела. : ) .Искам да попитам какви сънотворни бихте ми препоръчали за 8-10 часов полет със самолет.Трябва ми нещо силно и да мога да го взема без рецепта.Не ми трябват таблетки валериан или подобни , а нещо с което ще заспа ефикасно дълго и дълбоко за кратко време.Благодаря предварително.


Здравейте, fenixfenix, мелатонинът е хормон, който регулира цикъла на съня, освен това има изразено антиоксидантно действие и подсилва имунната система. Мелатонинът влияе благотворно върху процеса на настъпване на съня, намалява времето за заспиване и осигурява по-продължителен сън. Препоръчителната доза е от 3 до 5-6 мг на прием, който е около 1 час преди желателното настъпване на съня. Мелатонинът се предлага от няколко фармацевтични компании в различни разфасовки, повече информация за действието му и вариациите на препарата може да прочетете тук: мелатонин (melatonin) | ATC N05CH01
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Сънотворни по време на полет

Мнениеот fenixfenix » 06 Фев 2014, 03:19

За мелатонин-а знам , дори приемам всяка вечер.Имах впредвид нещо от което се заспива бързо и ефикасно.Мелатонина подпомага циклити на съня и намалява среднощните будения , но въпроса ми беше за сънотворно.Има разлика даже огромна. :) Благодаря все пак за мнението.Други предложения. : )
fenixfenix
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Фев 2014, 02:45

Re: Сънотворни по време на полет

Мнениеот FramarLekari » 09 Фев 2014, 14:19

fenixfenix написа:За мелатонин-а знам , дори приемам всяка вечер.Имах впредвид нещо от което се заспива бързо и ефикасно.Мелатонина подпомага циклити на съня и намалява среднощните будения , но въпроса ми беше за сънотворно.Има разлика даже огромна. :) Благодаря все пак за мнението.Други предложения. : )

След като по-леките форми на лечение не помагат Ви трябва специалист! Не е сериозно сам да избирате лекарства с въздействие върху нервната система!
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Сънотворни по време на полет

Мнениеот Masrya » 09 Фев 2014, 23:03

Това не е ли опасно...? Според мен ако е толкова наложително да се спи по време на полета, по-добре да не спиш дълго преди това, така ще си заспиш в самолета от умора.
Masrya
 
Мнения: 21
Регистриран на: 31 Яну 2014, 02:38


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта