Спуканите капиляри симптом за разширени вени ли са?

Спуканите капиляри симптом за разширени вени ли са?

Мнениеот Lyomi » 07 Фев 2014, 13:06

Преди месеци ми се появи мрежа от капиляри на няколко места, предполагам са спукани и заради това се виждат!
Бях по друг повод при личната ми лекарка и я питах за това, тя каза, че щом са се появили веднъж няма как да се премахнат! :cry:

Доста се разочаровах, тъй като сега ще стана на 16 години, а вече имам такива капиляри по краката – доста неприятна гледка :oops: като на лелка!

Имам опасения, че това може да бъде симптом преди появяване на разширени вени, :? тъй като баба ми има този проблем.
Майка ми за сега не се е оплакала от разширени вени, но и тя има подобни капиляри.

Зная, че хората се раждат с определена предразположеност :idea: към разширени вени, а факторите които отключват проблемите са постоянно в ежедневието ни!

Въпросът ми е: възможно ли е спуканите капиляри да са симптом за разширени вени? :roll:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Спуканите капиляри симптом за разширени вени ли са?

Мнениеот Harmony » 07 Фев 2014, 13:15

Не съм убедена, че видимите капиляри са симптоми за разширени вени и да жалко е ,че се появяват на една толкова ранна възраст.
Може би е добре да помислиш за начина си на живот и да го промениш, по този начин няма да се махнат, но поне няма да се появят нови, по себе си съм забелязала това! ;)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Спуканите капиляри симптом за разширени вени ли са?

Мнениеот FramarLekari » 19 Фев 2014, 15:44

Lyomi написа:Преди месеци ми се появи мрежа от капиляри на няколко места, предполагам са спукани и заради това се виждат!
Бях по друг повод при личната ми лекарка и я питах за това, тя каза, че щом са се появили веднъж няма как да се премахнат! :cry:

Доста се разочаровах, тъй като сега ще стана на 16 години, а вече имам такива капиляри по краката – доста неприятна гледка :oops: като на лелка!

Имам опасения, че това може да бъде симптом преди появяване на разширени вени, :? тъй като баба ми има този проблем.
Майка ми за сега не се е оплакала от разширени вени, но и тя има подобни капиляри.

Зная, че хората се раждат с определена предразположеност :idea: към разширени вени, а факторите които отключват проблемите са постоянно в ежедневието ни!

Въпросът ми е: възможно ли е спуканите капиляри да са симптом за разширени вени? :roll:

Здравейте!

Напълно възможно е наличието на видими нагънати венички по долните крайници да бъдат съчетани с разширени вени. Още повече като имате и фамилна анамнеза. Добре е да спортувате и да се движите повече, за да се поддържа добра функция на венозната система. Също така внимавайте и с натрупването на килограми!

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кръвоносните съдове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта