кафява течност от очите на персийско коте

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

кафява течност от очите на персийско коте

Мнениеот vanya_viana » 09 Фев 2014, 12:25

Здравейте! Преди няколко месеца си взех коте, което имаше леки проблеми с очите, но ми казаха, че при тези породи това било нормално. Ходих и при ветеринари, които ми изписваха капки без никакъв резултат. И в търсене на лек по интернет намерих тази рецепта:" Взимаш от аптеката Амоксиклав и го разреждаш , както е посочено.Дозата е 1 милиграм на 2 кг тегло.Взимаш си и спринцовка , разбира се. Даваш го на 12 часа 10 дена поред и го държиш в хладилника.Заедно с това купуваш и тетрациклин мас за очи.От нея слагаш по 1 см в окото по 2-3 пъти на ден в продължение на 3-4 дена. Тя естествено се разтича и около

клепача / и погледа му е мазен,мазен няколко дена , но с двете лекарства ефекта е бърз и дълготраен. " Купих Амоксиклав 125мг, но малко съм притеснена, че не мога да определя по колко мл суспензия да му давам - тежи 2 кг. И му слагам Гентамицин Вижън в очите. Моля, посъвтвйте ме дали правилно го лекувам и ако е така каква доза да му давам. Благодаря предварително!
vanya_viana
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Фев 2014, 11:59

Re: кафява течност от очите на персийско коте

Мнениеот gloriq_ » 10 Фев 2014, 12:05

vanya_viana написа:Здравейте! Преди няколко месеца си взех коте, което имаше леки проблеми с очите, но ми казаха, че при тези породи това било нормално. Ходих и при ветеринари, които ми изписваха капки без никакъв резултат. И в търсене на лек по интернет намерих тази рецепта:" Взимаш от аптеката Амоксиклав и го разреждаш , както е посочено.Дозата е 1 милиграм на 2 кг тегло.Взимаш си и спринцовка , разбира се. Даваш го на 12 часа 10 дена поред и го държиш в хладилника.Заедно с това купуваш и тетрациклин мас за очи.От нея слагаш по 1 см в окото по 2-3 пъти на ден в продължение на 3-4 дена. Тя естествено се разтича и около

клепача / и погледа му е мазен,мазен няколко дена , но с двете лекарства ефекта е бърз и дълготраен. " Купих Амоксиклав 125мг, но малко съм притеснена, че не мога да определя по колко мл суспензия да му давам - тежи 2 кг. И му слагам Гентамицин Вижън в очите. Моля, посъвтвйте ме дали правилно го лекувам и ако е така каква доза да му давам. Благодаря предварително!


Аз лично не те съветвам да смесваш различните препарати, при положение, че си слагала преди това и изписаните капки от лекаря. Аз направих подобна грешка преди време и се получи реакция на очичките и стана още по-зле. Тези кафеви "сълзички" се получават при повечето котки и за сега аз се справям с тях като ги почиствам с очна вода, съдържаща борна киселина. Това е моят съвет...
gloriq_
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Фев 2014, 11:57

Re: кафява течност от очите на персийско коте

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 10 Фев 2014, 14:39

vanya_viana написа:Здравейте! Преди няколко месеца си взех коте, което имаше леки проблеми с очите, но ми казаха, че при тези породи това било нормално. Ходих и при ветеринари, които ми изписваха капки без никакъв резултат. И в търсене на лек по интернет намерих тази рецепта:" Взимаш от аптеката Амоксиклав и го разреждаш , както е посочено.Дозата е 1 милиграм на 2 кг тегло.Взимаш си и спринцовка , разбира се. Даваш го на 12 часа 10 дена поред и го държиш в хладилника.Заедно с това купуваш и тетрациклин мас за очи.От нея слагаш по 1 см в окото по 2-3 пъти на ден в продължение на 3-4 дена. Тя естествено се разтича и около

клепача / и погледа му е мазен,мазен няколко дена , но с двете лекарства ефекта е бърз и дълготраен. " Купих Амоксиклав 125мг, но малко съм притеснена, че не мога да определя по колко мл суспензия да му давам - тежи 2 кг. И му слагам Гентамицин Вижън в очите. Моля, посъвтвйте ме дали правилно го лекувам и ако е така каква доза да му давам. Благодаря предварително!


Здравейте,

не Ви съветваме да прилагате самолечение! Хубаво е да знаете, че за да има резултат от действието на един очен препарат (специално за животните) е необходимо по-продължителното му и редовно прилагане. Най-честата грешка: прилагане около 5-7 дни и при липса на резултат се започва с прилагането на друг препарат. Точно това не бива да се прави , тъй като комбинацията на различни препарати понякога има доста нежелани последствия.

Съветваме Ви да потърсите мнението и на други специалисти, които наистина да прегледат очите и в зависимост от състоянието им да изпишат нужният за това медикамент!

Поздрави
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: кафява течност от очите на персийско коте

Мнениеот chesi_f » 11 Фев 2014, 11:51

Супер че сте пуснали за този проблем защото тия дни и мояйта персийка май има повече от нормалното плачене от очичките (аз така им викам). Само че аз направих една глупост май - изчистих и засъхналите корички с мокри кърпички (бебешки). И сега като се замисля май оттогава започна тва сълзене. Дали трябва да я водя да я прегледат?
chesi_f
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Фев 2014, 11:25

Re: кафява течност от очите на персийско коте

Мнениеот vanya_viana » 16 Фев 2014, 09:36

Спрях всички мазила и лекарства, купих "Очна вода"(буфериран разтвор за ежедневна промивка на очите за кучета и котки) от ветеринарна клиника и най-съм доволна от това. Почти не сълзят очичките и не е кафяво. И друго направих-изхвърлих евтината храна закупена от Била(около 1,60 за 0,500гр), замених я с Роял канин за персийски котки 32(нищо, че е по-скъпа-котето се насища с по-малко храна от нея).Това го реших, защото ми направи впечатление, че като се ближеше цялото ставаше на кафеви петна-може би от оцветителите в евтината храна.
vanya_viana
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Фев 2014, 11:59


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта