Как се готви в плик?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как се готви в плик?

Мнениеот Nightmare » 13 Мар 2014, 13:12

До сега не съм готвила в плик, но като виждам рекламата на Маги, ми изглежда доста приятно :D – не се цапа, предполага, че става и по-бързо, но май не мога да си представя ефекта. :?
Исках да ми дадете малко повече представа, за това как се готви в плик! Не искам да използвам Маги, тъй като не са от най-здравословните продукти, затова търся рецепти различни от тези с готовите смеси. :!:

Замислих се дали няма да стават като сварени зеленчуците, според мен по-скоро се задушава храната от колкото да се пече, права ли съм? :? Трябва ли по някое време да се отвори плика, за да се запече и да има коричка? :?: :?:

Мисля, че е доста практично готвенето в плик, тъй като, нито тавата се цапа толкова, нито пък пръска във фурната, мисля, че за приготвяне на риба ще е супер, и ще става крехка, а не на „треска”. Хайде, споделете малко тънкости и опит с рецепти, за това как се готви в плик, като опитам непременно ще споделя резултата! :mrgreen:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как се готви в плик?

Мнениеот Harmony » 13 Мар 2014, 13:18

Да ти кажа, пробвала съм да пека картофки пресни в плик и се получиха добре, но те нямат шанс да не се получат добре :lol:
Любимата ми рецепта е тази за риба :!: :!: :!: :!: Става точно както и във фолио, обаче не се цапа толкова и както каза ти, не става на "треска" ;)
Пускам и рецептата, има и други, но тази ми е от по-любимите, тъй като става много сочна:
пасирам доматки от консерва или направо с дом. пюре, след това овкусявам почистената и измита риба и наливам сосчето.
Ще видиш,че на самите пликове има инструкции как се готви с тях, но няма рецепти ;)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как се готви в плик?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Яну 2015, 15:35

На мен не ми харесва месото в плик, защото става хем преварено, хем сурово, не знам как се получава този ефект ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как се готви в плик?

Мнениеот black » 04 Апр 2016, 14:17

Аз се научих за правя пиле с картофи в плик и става супер :grin: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Как се готви в плик?

Мнениеот Kremiliya » 04 Апр 2016, 16:19

black написа:Аз се научих за правя пиле с картофи в плик и става супер :grin: .

На мен ми остава все едно "сравено" и лигаво. Предпочитам препечено пиленце! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как се готви в плик?

Мнениеот balsam » 05 Апр 2016, 18:07

Някой пробвал ли е свинско или телешко месо да готви в плик? Как става месото? Не съм пробвала досега, страх ме е да не изхабя месото :mrgreen: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта