Каква мазнина използвате за фритюрника?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Каква мазнина използвате за фритюрника?

Мнениеот dessiblond » 27 Мар 2014, 14:58

Скоро не бях ползвала фритюрника, но снощи реших да изпържа картофки в него. Имах само слънчогледово олио и сложих такова, но прекалено бързо прегаря. Тази мазнина, която е специално за фритюрник съдържа палмово масло и не купувам от нея! :!:

Чудя се коя мазнина няма да прегаря бързо и да е възможно най-безвредна? :roll: Дали царевичното олио ще е добър заместител?
Не ме обвинявайте, че ползвам фритюрник много мразя цялата кухня да е в пръски от мазнина :evil: , това е най-чистия начин да изпържиш нещо, без да е мазно всичко наоколо след това!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Каква мазнина използвате за фритюрника?

Мнениеот lini_leni » 27 Мар 2014, 15:02

Нямаме фритюрник и рядко пържа, но знам, че е най-безвредно кокосовото масло, само че цената му в България е около 40 лева литъра и направо си отпада като вариант, другото за него е, че има особен вкус, колкото и да казват, че е неутрален си има вкус!
Иначе съм чувала, че с царевичното храната не стои толкова напоена с мазнина, но не съм пробвала и съм малко скептична към това, а и не знам колко и дали прегаря толкова бързо!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Каква мазнина използвате за фритюрника?

Мнениеот silver933 » 04 Дек 2014, 14:45

У нас рядко пържим, ама пък пържим в олио, то реално алтернатива няма - със зехтин не става пък изобщо, той прегаря на много по-ниска температура, а разните маска за зверски скъпи, мазнината за фритюрник не съм я пробвал.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Каква мазнина използвате за фритюрника?

Мнениеот отчаяна » 10 Яну 2017, 12:28

За фритюрник са подходящи растителните мазнини, можеш да пробваш и от рапица. Като правило имам никога да не смесвам стара с нова мазнина и да смесвам различни мазнини, например слънчогледова с царевична. Всяка си има определена температура на загряване.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Каква мазнина използвате за фритюрника?

Мнениеот Lollipop » 14 Яну 2017, 09:38

Аз си слагам олио и толкова, не бих ползвлаа друго, да ходя специално да търся, макар че това е в минало време, у нас вече фритюрник няма, най-безсмислената вещ е това :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Каква мазнина използвате за фритюрника?

Мнениеот Kaya » 14 Яну 2017, 10:29

И аз използвам олио, не съм се сещала да купувам нещо друго, нито бих купила, де. Тея течни маргарини и глупости са отвратителни, по-добре с олио и после да го изхвърля.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Каква мазнина използвате за фритюрника?

Мнениеот YoLindi » 16 Яну 2017, 14:47

Течен маргарин? И такова ли има? Вкъщи никога не е имало фритюрник. Преди години доста бяха модерни и хората скачаха да си ги купуват. Сега май никой не ги ползва.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Каква мазнина използвате за фритюрника?

Мнениеот Snejna » 16 Яну 2017, 14:59

YoLindi написа:Течен маргарин? И такова ли има? Вкъщи никога не е имало фритюрник. Преди години доста бяха модерни и хората скачаха да си ги купуват. Сега май никой не ги ползва.

Купуват се пак, но по-рядко. Течен маргарин има и точно това се използва за мазнина за фритюрника, особено по заведенията.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Каква мазнина използвате за фритюрника?

Мнениеот Lilly_milly » 17 Яну 2017, 10:35

В заведенията много ползват и палмовото масло. Като гледам в големите вериги направо с туби го продават, чак ми става гадно.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта